fot. PAP/EPA

Piłka nożna. Luis Enrique przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Hiszpanii

Luis Enrique nie jest już selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii. Jego następcą został Roberto Moreno.


Niecały rok trwała przygoda Luisa Enrique na ławce trenerskiej La Furia Roja. 49-latek sam miał zrezygnować z posady z powodów osobistych. O rozstaniu byłego piłkarza i szkoleniowca Barcelony z reprezentacją Hiszpanii poinformował w trakcie środowej konferencji prasowej szef tamtejszego związku, Luis Rubiales.

Luis Enrique powiadomił nas, że nie będzie dłużej pełnił funkcji selekcjonera reprezentacji Hiszpanii. Nie mamy do niego najmniejszych pretensji. Drzwi do naszego związku zawsze będą dla niego otwarte  powiedział Rubiales.

Następcą Enrique został jego dotychczasowy asystent, Robert Moreno. To właśnie on prowadził kadrę w ostatnim czasie.

Chcę podziękować za zaufanie, którym mnie obdarzono. To dla mnie słodko-gorzki dzień. Nie spodziewałem się, że obejmę funkcję w takich okolicznościach. Postaram się kontynuować pracę, którą rozpoczął Enrique – podkreślił Moreno.

Hiszpanie po czterech kolejkach – z kompletem punktów na koncie – przewodzą stawce w eliminacyjnej grupie F i pewnie zmierzają po awans na Euro 2020.

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl