Ekstraklasa. Arka bezbramkowo remisuje z Lechem

Arka Gdynia zremisowała na własnym stadionie z Lechem Poznań 0:0 w pojedynku 22. kolejki Lotto Ekstraklasy. Wywalczony punkt pozwolił gospodarzom przesunąć się na ósmą pozycję w tabeli. Drugi w tabeli Kolejorz traci do Legii 4 punkty.

Obie drużyny postawiły na otwarty futbol. Żadna nie zamierzała skupiać się na obronie i czekać na ruch rywali. Mimo kilku prób, dopiero w 23. minucie kibicom mocniej zabiły serca. Nicklas Barkroth stracił piłkę niedaleko własnego pola karnego na rzecz Adama Marciniaka. Obrońca Arki zdecydował się na strzał z dystansu, ale Jasmin Burić odbił futbolówkę na rzut rożny.

Gdynianie byli mocno zdeterminowani. Ruben Jurado rozpoczął na środku boiska wymianę podań z Andrijem Bogdanowem, po czym zagrał na skrzydło. Z lewej strony dośrodkował Marciniak, a akcje próbował wykończyć Luka Zarandia. Uderzenie Gruzina minimalnie minęło jednak okienko bramki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Zespoły schodziły do szatni z bezbramkowym remisem.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. Wołodymyr Kostewycz zacentrował w pole karne. Jako pierwszy do piłki dotarł Christian Gytkjaer, jednak i tym razem zabrakło skuteczności. Po upływie godziny zawodnicy Lecha domagali się rzutu karnego za zagranie ręką jednego z obrońców gospodarzy. Bartosz Frankowski – powołując się na analizę VAR – uznał, że jedenastki nie będzie.

W 71. minucie zakotłowało się w polu karnym gdynian. Emir Dilaver strzelił z kilku metrów, ale świetnym instynktem wykazał się Pavels Steinbors. Chwilę później Arkowcy przełamali obronę Kolejorza. Grzegorz Piesio zgrał piłkę do lepiej ustawionego Mateusza Szwocha. Ten natychmiast uderzył, jednak po raz kolejny w bramce wykazał się Burić. Bośniak nie miał dużo czasu na odpoczynek. Michał Nalepa zagrał prostopadle do wychodzącego na pozycję partnera. Niestety dla Arkowców, Grzegorz Piesio bezskutecznie próbował wyprowadzić swój zespół na prowadzenie.

Zwiększa się strata Lecha do liderującej Legii. Teraz to już 4 punkty. Arka powiększyła swój dorobek do 32 oczek, co daje jej obecnie ósmą pozycję w tabeli, premiowaną występem w grupie mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy.