fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Piłka nożna. Makuszewski opuścił zgrupowanie kadry

Reprezentacja Polski będzie musiała radzić sobie bez Macieja Makuszewskiego podczas dwóch najbliższych wrześniowych meczów. Z powodu urazu uda pomocnik Lecha Poznań opuścił już zgrupowanie kadry.


Jak poinformował na Twitterze rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski, „Maciej Makuszewski doznał w czasie drugiego środowego treningu urazu mięśnia czworogłowego uda, który wyklucza jego udział w dwóch najbliższych meczach z Włochami i Irlandią. Zawodnik udaje się na leczenie do klubu. Przewidywany czas leczenia potrwa około 10 dni”.

Dla piłkarza Lecha Poznań to już kolejna taka sytuacja, w której z powodu kontuzji ominęła go spora szansa na grę w narodowych barwach. Przypomnijmy tylko, że wskutek urazu barku 29-letni zawodnik stracił większą część poprzedniego sezonu, w efekcie czego zabrakło mu czasu na dojście do optymalnej formy i ostatecznie nie pojechał na mistrzostwa świata.

Maciej Makuszewski do tej pory pięciokrotnie wystąpił w koszulce z orzełkiem na piersi. Po raz ostatni narodowe barwy przywdziewał w listopadzie 2017 roku, podczas towarzyskich spotkań z Urugwajem (0:0) i Meksykiem (0:1).

7 września konfrontacją z Włochami w Bolonii (godzina 20:45) reprezentacja Polski przystąpi do rywalizacji w Lidze Narodów. Cztery dni później podopieczni trenera Jerzego Brzęczka w sparingu zmierzą się z Irlandią na stadionie Śląska we Wrocławiu.

Sport.RIRM

drukuj