Siatkówka. Dobry prognostyk przed mistrzostwami świata – Polacy znów lepsi od Belgów

Polscy siatkarze w dobrych nastrojach przed mistrzostwami świata. W drugim towarzyskim meczu z Belgami podopieczni Vitala Heynena ponownie ograli rywali 3:1. Białoczerwonych do wygranej poprowadził Michał Kubiak autor 21 punktów.


Choć podobnie jak we wtorek do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były cztery partie, tym razem mecz miał bardziej jednostronne widowisko. Emocji i gry „na styku” kibice zgromadzeni w Szczecinie doświadczyli bowiem jedynie w drugim secie spotkania, gdy po dwóch atakach Tomasa Rousseauxa ekipa z Beneluksu triumfowała na przewagi (25:27).

W pozostałych odsłonach na parkiecie dominowała już tylko jedna drużyna. Zwłaszcza w trzeciej i ostatniej partii przewaga biało-czerwonych nie podlegała żadnej dyskusji. Nie do zatrzymania w ataku był zwłaszcza Michał Kubiak, który w całym pojedynku zdobył 21 oczek. Dzielnie wspierał go Artur Szalpuk. To właśnie MVP niedawnego Memoriału Wagnera wykorzystał drugą piłkę meczową.

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się również Piotr Nowakowski. Środkowy Lotosu Trefla Gdańsk nie tylko świetnie współpracował na środku siatki z Fabianem Drzyzgą, ale także znakomicie spisywał się w bloku. W tym drugim elemencie aż pięciokrotnie zatrzymał ataki rywali. Wśród Belgów na pochwały zasłużył z kolei głównie Bram van den Dries – autor 14 punktów.

Mistrzostwa świata rozpoczną się 9 września. Polacy przystąpią do rywalizacji trzy dni później. Na początek zmierzą się z reprezentacją Kuby. W grupie D podopieczni Vitala Heynena zagrają jeszcze z Portoryko, Finlandią, Iranem oraz współgospodarzem turnieju – Bułgarią, która organizuje mundial razem z Włochami.

***

Polska Belgia 3:1
(25:23, 25:16, 20:25, 25:22)

Polska Belgia 3:1
(25:21, 25:27, 25:14, 25:18)

Sport.RIRM

drukuj