Ekstraklasa. Kolejna wygrana beniaminka

GKS Bełchatów po powrocie do piłkarskiej ekstraklasy  nie zwalnia tempa. Po zeszłotygodniowym triumfie w Warszawie tym razem podopieczni Kamila Kieresia szans Koronie Kielce, pokonując ją 2:0. GKS z kompletem 6 punktów objął prowadzenie w tabeli. Goście ponieśli drugą porażkę w bieżących rozgrywkach.

Bełchatowianie sprawili sobie miłą niespodziankę, ogrywając w stolicy Legię 1:0. Korona inauguracji sezonu nie mogła zaliczyć do udanych- straciła komplet punktów w meczu z Zawiszą w Bydgoszczy. Dlatego też złocisto- krwiści zamierzali walczyć o pełną pulę. Gospodarze podbudowani zwycięstwem nad mistrzem Polski mieli apetyt na kolejny komplet punktów.

GKS znakomicie rozpoczął to spotkanie. Już w 6. minucie Michał Mak został sfaulowany w polu karnym przez Pawła Golańskiego. Jedenastkę na bramkę zamienił Bartosz Ślusarski. Kielczanie ruszyli do ataku, a miejscowi oczekiwali na kontry. Nie czekali długo, konkretnie- do 15. minuty. W rolach głównych wystąpili bracia Makowie. Michał dograł do Mateusza i bełchatowianie prowadzili już 2:0. Podopieczni trenera Kieresia nie mieli zamiaru na tym poprzestać, gdyż kilka minut później mogli wygrywać już 3:0, ale tym razem Ślusarski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Goście w ciągu pierwszych 45 minut nie potrafili poważnie zagrozić bramce Arkadiusza Malarza. Jedyną godną odnotowania próbą był strzał Przemysława Trytki, po którym piłka minęła bramkę gospodarzy.

W drugiej połowie GKS trochę zwolnił tempo, a do głosu doszła ekipa przyjezdnych. Swoich sił próbowali Jacek Kiełb oraz Vanja Marković, ale ich strzały nie przyniosły efektu bramkowego. Bełchatowianie nie kwapili się do ostrzeliwania bramki Korony. O uderzenie pokusił się Szymon Sawala, ale potrafił pokonać golkipera kielczan. Do końca meczu nic już się nie zmieniło. GKS Bełchatów wygrał z Koroną Kielce 2:0 i zasiadł w fotelu lidera tabeli. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza z zerowym dorobkiem punktowym okupują dolne rejony tabeli.

PGE GKS Bełchatów – Korona Kielce 2:0 (2:0)

Bartosz Ślusarski (k.) 6′, Mateusz Mak 15′

PGE GKS Bełchatów: Arkadiusz Malarz – Adrian Basta, Błażej Telichowski, Paweł Baranowski, Alexis Norambuena, Patryk Rachwał (65′ Szymon Sawala), Grzegorz Baran, Michał Mak (84′ Adam Mójta), Kamil Poźniak, Mateusz Mak (90’+1 Łukasz Wroński), Bartosz Ślusarski

Korona Kielce: Vytautas Cerniauskas – Paweł Golański, Piotr Malarczyk, Boliguibia Ouattara, Leandro, Przemysław Trytko, Nabil Aankour (88′ Paweł Sobolewski), Marcin Cebula (75′ Siergiej Chiżniczenko), Vanja Marković, Jacek Kiełb, Siergiej Pilipczuk (46′ Michał Janota)