El. Ligi Mistrzów. Awans rodził się w bólach, Kante zbawcą Legii

Jose Kante uratował Legię Warszawa przed kompromitacją. Gwinejczyk zdobył jedyną bramkę dla „Wojskowych”, którzy skromnie pokonali na własnym terenie Linfield FC 1:0 w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

Legia – kolokwialnie mówiąc – męczyła bułę. Wydawało się, że w starciu z mistrzem z Irlandii Północnej nie będzie miała większych problemów i szybko rozstrzygnie sprawę awansu do kolejnej rundy. Było jednak nieco inaczej. Podopieczni Aleksandara Vukovicia, mimo zdecydowanej przewagi od pierwszego gwizdka sędziego, długo nie potrafili znaleźć sposobu na zaskakująco dobrze spisujących się w defensywie gości.

Mistrzom Polski brakowało konkretów. Poza indywidualną akcją Luquinhasa oraz groźną wrzutką Filipa Mladenovicia z prawego skrzydła, bramkarz Linfield – Chris Johns – mógł spokojnie przyglądać się boiskowym poczynaniom. Pewnego rodzaju przełomem było dopiero wejście na plac gry Jose Kante w 70. minucie meczu. Zanim jednak Gwinejczyk błysnął formą strzelecką, przyjezdni musieli radzić sobie w „10” po czerwonej kartce dla Kirka Millara.

W końcu przyszła 82. minuta. Wówczas Walerian Gwilia dostrzegł niepilnowanego przed „szesnastką” rywali Jose Kante. 29-latek mierzonym uderzeniem z siedemnastu metrów w kierunku dalszego słupka pokonał Chrisa Johnsa. Chwilę później warszawianie mogli podwyższyć prowadzenie, ale w poprzeczkę trafił Maciej Rosołek. W odpowiedzi goście rzucili się do ataku, a w 89. minucie mieli sporego pecha, gdy Christy Manzinga strzelił zza pola karnego w słupek.

Ostatecznie Legia w bólach wygrała 1:0 i tym samym awansowała do drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W niej zmierzy się na własnym stadionie (wciąż bez kibiców na trybunach) ze zwycięzcą pary Ararat Erywań – Omonia Nikozja.