Liga Mistrzów. PSG nie dało szans RB Lipsk

Paris Saint-Germain pierwszym finalistą Ligi Mistrzów. Podopieczni Thomasa Tuchela nie dali szans RB Lipsk i pewnie pokonali rywala z Niemiec 3:0.

Mistrzowie Francji od początku spotkania narzucili ekipie Juliana Nagelsmanna swoje warunki gry. Na efekty nie trzeba było zbyt długo czekać. W 13. minucie Angel Di Maria dośrodkował z rzutu wolnego, a najprzytomniej w polu karnym zachował się Marquinhos, który pewnym strzałem głową otworzył wynik meczu.

W dalszej fazie paryżanie spokojnie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Zawodnicy z Lipska rzadko przedostawali się w obręb „szesnastki” rywala, ale mimo to mogli w 25. minucie doprowadzić do remisu. Po podaniu Konrada Laimera minimalnie obok słupka bramki Sergio Rico uderzył jednak Yussuf Poulsen.

Chwilę przed przerwą PSG zadało drugi cios. Złe wybicie piłki przez Petera Gulacsiego zakończyło się zagraniem Neymara do pozostawionego bez opieki Angela Di Marii, a ten ze stoickim spokojem skierował futbolówkę do siatki strzałem z ośmiu metrów.

Jedenaście minut po zmianie stron podopieczni Thomasa Tuchela definitywnie rozstrzygnęli losy rywalizacji. Wszystko zaczęło się od błędu Nordiego Mukiele, który stracił piłkę na rzecz Angela Di Marii. Argentyńczyk natychmiast zagrał na głowę Juana Bernata, a Hiszpan pokonał węgierskiego golkipera Lipska.

Paryżanie ostatecznie zasłużenie wygrali 3:0 i po raz pierwszy w historii zameldowali się w finale najważniejszych klubowych rozgrywek w Europie. Przeciwnikiem mistrzów Francji będzie zwycięzca pary Olympique Lyon – Bayern Monachium (19 sierpnia, godzina 21:00).