fot. twitter.com/PiastGliwiceSA

Ekstraklasa. Jakub Świerczok wypożyczony do Piasta Gliwice

Piast Gliwice dokonał poważnego wzmocnienia. Drużyna prowadzona przez Waldemara Fornalika pozyskała – na zasadzie wypożyczenia – Jakuba Świerczoka.


Trzykrotny reprezentant Polski trafił do Piasta na zasadzie rocznego wypożyczenia z Łudogorca Razgrad. W barwach bułgarskiego zespołu napastnik występuje od początku 2018 roku.

„Jestem bardzo zadowolony, że w tym sezonie będę reprezentował Piasta. Trafiam do dobrej ekipy, prowadzonej przez dobrego trenera. Wiem, że przez ten rok będę w stanie się jeszcze mocniej rozwinąć” – powiedział 27-latek dla oficjalnej strony klubu z Gliwic.

Przypomnijmy, że Jakub Świerczok właśnie w drużynie Piasta zadebiutował na boiskach PKO Ekstraklasy w 2012 roku. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce grał również w Zawiszy Bydgoszcz, Górniku Łęczna oraz Zagłębiu Lubin. W tym czasie zanotował 67 ligowych meczów i strzelił 27 goli, a przy 6 asystował.

Następnie nasz rodak trafił do wspomnianego Łudogorca, dla którego zaliczył 82 spotkania, zdobywając 36 bramek. Snajper już wcześniej występował za granicą – konkretnie w niemieckim 1. FC Kaiserslautern.

W trwającym okienku transferowym gliwiczanie pozyskali również – oprócz Jakuba Świerczoka – bramkarza Karola Szymańskiego, pomocników Javiera Ajenjo Hyjka, Patryka Lipskiego i Arkadiusza Pyrkę oraz napastnika Michała Żyro.

Sport.RIRM

drukuj