Ekstraklasa. Podział punktów w Szczecinie

Pogoń Szczecin zremisowała na własnym stadionie z Ruchem Chorzów 1:1 w meczu 31. kolejki Ekstraklasy w grupie mistrzowskiej. Na gola Mariusza Stępińskiego odpowiedział w drugiej części spotkania Rafał Murawski.

Pogoń i Ruch to ekipy, które w ostatnich kolejkach rundy zasadniczej spisywały się wyjątkowo słabo. Portowcy w pięciu poprzednich spotkaniach zdobyli tylko pięć punktów, Niebiescy z kolei raptem dwa oczka. Dla obu zespołów dzisiejsze starcie było więc doskonałą okazją do przełamania złej passy.

Pogoń - RuchPierwsze minuty były dość spokojne, żadna z drużyn nie forsowała tempa. Po kwadransie gry lekką przewagę uzyskali goście, którzy w 24. minucie objęli prowadzenie. Tomasz Podgórski zacentrował z prawej flanki, a Mariusz Stępiński strzałem z bliskiej odległości dopełnił jedynie formalności. Po straconej bramce Pogoń starała się jak najszybciej doprowadzić do remisu. Najbliżej szczęścia był Adam Frączczak, który w 37. minucie nieznacznie spudłował po uderzeniu głową.

Po przerwie Czesław Michniewicz dokonał dwóch zmian, a te ożywiły grę Pogoni. Szczególnie aktywny był Wladimer Adam Fr¹czczak   Rafa³ MurawskiDwaliszwili, który w 59. minucie asystował przy golu Rafała Murawskiego. Były reprezentant Polski wykorzystał dobre podanie od Gruzina i pewnym strzałem z kilku metrów umieścił futbolówkę w siatce rywali. Kwadrans przed końcem spotkania znakomitą okazję do strzelenia kolejnej bramki mieli Portowcy. Adam Gyurcso dośrodkował w  kierunku Adama Frączczaka, jednak uderzenie defensora gospodarzy z trudem obronił golkiper gości. W ostatnich minutach Pogoń nacierała z coraz większym impetem, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Po podziale punktów Pogoń zachowała 3. pozycję, ale może ją stracić na rzecz Zagłębia Lubin bądź Cracovii. Dla Portowców dzisiejsze spotkanie było już dziewiątym bez wygranej w ligowych rozgrywkach. Ruch natomiast awansował na 7. miejsce i pozostanie na nim przynajmniej do jutra.