Ekstraklasa. Udany debiut Jozaka, Legia zgarnia komplet punktów

Wygraną zakończył się debiut Romeo Jozaka w roli szkoleniowca Legii Warszawa. Mistrzowie Polski pokonali przed własną publicznością Cracovię 1:0, a gola na wagę zwycięstwa zdobył Thibault Moulin w drugiej połowie meczu.

Ostatnie tygodnie były gorące dla klubu z Łazienkowskiej. Z funkcji trenera pierwszego zespołu zwolniono bowiem Jacka Magierę, zaś obowiązki dyrektora sportowego Legii przestał pełnić Michał Żewłakow. Nowym szkoleniowcem Wojskowych został mało znany kibicom Romeo Jozak. Dla Chorwata dzisiejsze starcie z Cracovią było więc debiutem w drużynie mistrzów Polski.

Gospodarze jednak nie najlepiej weszli w mecz, ponieważ już od 14. minuty powinni odrabiać straty. Na szczęścia dla miejscowych, Krzysztof Piątek z bliskiej odległości uderzył jedynie w poprzeczkę. Wydawało się, że po nie najlepszym początku Legia przejmie kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i regularnie będzie gościć w polu karnym rywala.

Tak się jednak nie stało. Dobrze zorganizowana defensywa Pasów nie pozwalała przeciwnikom na zbyt wiele. Dopiero w 40. minucie umiejętności Grzegorza Sandomierskiego na poważnie przetestowali gracze Legii, a konkretnie Cristan Pasquato, którego uderzenie zza „szesnastki” w pewnym stylu wybił na bok golkiper Cracovii.

Po zmianie stron obraz gry praktycznie nie uległ zmianie. Wojskowi wciąż mieli olbrzymie problemy z rozgrywaniem akcji na połowie zespołu dowodzonego przez trenera Michała Probierza i nic nie wskazywało na to, że mogą zdobyć gola. Ku uciesze miejscowych kibiców, mistrzowie Polski w końcu jednak dopięli swego.

W 72. minucie Wojskowych na prowadzenie wyprowadził bowiem Thibault Moulin. Defensywny pomocnik dopadł do bezpańskiej piłki po ofiarnej interwencji Michała Helika, a następnie mocnym strzałem zmusił do kapitulacji Grzegorza Sandomierskiego. Goście, zaskoczeni takim obrotem sprawy, nie potrafili już skutecznie odpowiedzieć.

W doliczonym czasie gry Pasy mogły otrzymać jeszcze rzut karny, ale po wydaje się ewidentnym faulu Artura Jędrzejczyka na Mateuszu Wdowiaku w polu karnym gospodarzy, sędzia Szymon Marciniak nie użył gwizdka. Ostatecznie podopieczni Romeo Jozaka triumfowali 1:0, dzięki czemu awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Cracovia z kolei, wobec siódmego ligowego spotkania z rzędu bez wygranej, pozostała w strefie spadkowej – na piętnastej pozycji.