Bundesliga: Bayern i Borussia rozgromiły rywali

W meczach 21. kolejki ligi niemieckiej kibice w Monachium oraz Dortmundzie obejrzeli wiele bramek, a co najistotniejsze wygrane swoich zespołów. Bawarczycy rozgromili u siebie Freiburg 4:0, zaś zespół Juergena Kloppa pokonał Eintracht Frankfurt takim samym stosunkiem bramkowym.

Bayern do konfrontacji z Freiburgiem przystępował jako zdecydowany faworyt. Drużyna Pepa Guardioli nie zawiodła, mimo że nie wystąpiła w najsilniejszym składzie. Już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 3:0. Bramki zdobywali: Dante w 19 minucie oraz dwukrotnie Shaqiri: w 34. i 42. minucie.

W drugiej części gry padł tylko jeden gol. Wynik na 4:0 dla Bayernu ustalił Pizarro w 88 minucie.

Borussia, podobnie jak zespół z Monachium, nie wystąpił w optymalnym zestawieniu. Wynikało to jednak z faktu, iż kilku zawodników, w tym Kuba Błaszczykowski, leczą urazy. Te osłabienia nie przeszkodziły jednak gospodarzom w odniesieniu wysokiego zwycięstwa nad Eintrachtem.

Pierwsze dwa trafienia dla zespołu z Dortmundu były autorstwa Aubameyanga. Gabończyk pokonywał bramkarza gości w 10. oraz 21. minucie gry. W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Polski snajper w 47. minucie meczu z rzutu karnego strzelił swojego czternastego gola w tym sezonie ligowym. Wynik spotkania w 68. minucie ustalił nowy gracz Borussi- Jojić.

W innych spotkaniach wartym odnotowania faktem jest premierowe trafienie dla Werderu Brema Ludovica Obraniaka. Dzięki bramce polskiego reprezentacyjnego pomocnika jego nowy klub zremisował 1:1 z Borussią Mönchengladbach. Swój mecz wysoko wygrało Hoffenheim. Bardzo ważne zwycięstwo odniósł ostatni w tabeli Eintracht Brunszwik, który wygrał z innym zespołem strefy spadkowej- HSV Hamburg.

Bayern Monachium– Freiburg 4:0 (3:0)

Bramki: Dante (19.), Shaqiri (34., 42.), Pizarro (88.)

Składy:

Bayern: Neuer – Rafinha, Martinez, Dante, Contento – Lahm (64. Goetze) – Robben (78. Van Buyten), Mueller, Kroos, Shaqiri (61. Schweinsteiger) – Pizarro

Freiburg: Baumann – Gunter, Krmas, Hoehn, Sorg – Ginter (69. Schuster), Fernandes – Schmid, Darida, Klaus (62. Kerk) – Mehmedi (81. Guede)

Borussia Dortmund– Eintracht Frankfurt 4:0

Bramki: Aubameyang (10., 21.), Lewandowski (47. – karny), Jojić (68.)

Składy:

Borussia: Weidenfeller – Piszczek, Friedrich, Papastathopoulos, Schmelzer – Sahin, Kehl – Aubameyang (71. Hofmann), Mchitarian (68. Jojić), Grosskreutz – Lewandowski (81. Schieber)

Eintracht: Trapp – Jung, Anderson (33. Kempf), Madlung, Djakpa (73. Oczipka) – Russ, Lanig – Aigner, Meier, Weis (54. Schroeck) – Rosenthal