Ekstraklasa. Sandecja lepsza od Termaliki

Sandecja Nowy Sącz pokonała w roli gospodarza BrukBet Termalikę Nieciecza 1:0 w spotkaniu 9. kolejki Lotto Ekstraklasy. Gola na wagę trzech punktów dla beniaminka zdobył Adrian Danek w 84. minucie meczu.

Od pierwszego gwizdka sędziego spotkanie miało wyrównany przebieg, a walka na boisku toczyła się głównie w środku pola. Zawodnicy nie odstawiali nóg, dlatego arbiter dość często przerywał grę. Brakowało natomiast sytuacji strzeleckich. Ta nadeszła dopiero w 25. minucie, kiedy to z próbą Akosa Kecskesa bez większych problemów poradził sobie Michał Gliwa.

Po upływie dwóch kwadransów więcej z gry miały Słonie, lecz swojej przewagi nie potrafiły zamienić na gola. Tuż przed przerwą przebudziła się z kolei Sandecja, która była bliska objęcia prowadzenia. Wówczas Wojciech Trochim, po błyskawicznym kontrataku, trafił jednak w poprzeczkę bramki rywala.

Po zmianie stron beniaminek zmusił niecieczan do cofnięcia się pod własne pole karne. Zawodnicy Radosława Mroczkowskiego z każdą kolejną minutą coraz groźniej uderzali w kierunku bramki strzeżonej przez Jana Muchę. Słowacki golkiper skapitulował dopiero w 84. minucie.

Wtedy to aktywny przez cały mecz Wojciech Trochim zacentrował z lewej flanki w „szesnastkę”, gdzie futbolówkę wybił głową Akos Kecskes, ta jednak trafiła pod nogi Adriana Danka, który pewnym strzałem z dwunastu metrów zapewnił, jak się później okazało, komplet punktów swojej drużynie. Ekipie Mariusza Rumaka w końcówce zabrakło argumentów, by wyrównać, a dodatkowo w doliczonym czasie gry za drugą żółtą kartkę boisko upuścił Kamil Słaby.

Dzięki dzisiejszej wygranej Sandecja awansowała na siódme miejsce w ligowej tabeli. Termalica natomiast poniosła już czwartą porażkę z rzędu, w efekcie czego pozostała na ostatniej pozycji w stawce.