Polacy za granicą. Krzysztof Piątek na czele klasyfikacji strzelców Serie A

Krzysztof Piątek nie zawiódł i w kolejnym spotkaniu zdobył gola dla Genoi CFC. Nie uchronił jednak swojej drużyny przed wyjazdową porażką 1:4 z Lazio. W meczu ligi ukraińskiej bramkę zdobył Tomasz Kędziora. W Chorwacji dla Dinama trafił Damian Kądzior.


Krzysztof Piątek przyzwyczaił nas już do wielkiej formy. Choć w kadrze nie zdołał zaprezentować swoich największych atutów, to nie myli się na boiskach włoskiej Serie A. Przy wyniku 2:0 dla Lazio polski napastnik skorzystał na złym wybiciu obrońcy, przejął piłkę i wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Genoa CFC przegrała ostatecznie 1:4, ale Piątek nie ma sobie wiele do zarzucenia. Portal whoscored.com ocenił występ snajpera na 6.95. Polak oddał cztery strzały, miał 100-procentową celność podań.

Z Chorwacji dobry sygnał pod adresem Jerzego Brzęczka wysyła Damian Kądzior. Pomocnik trafił do siatki i przypieczętował wygraną Dinama Zagrzeb nad Interem Zapresić 5:3. To pierwszy gol Polaka w nowym zespole. Na listę strzelców – tyle, że na Ukrainie – wpisał się też Tomasz Kędziora. Dynamo Kijów wygrało u siebie z Desną Czernihów 4:0.

Tłoczno robi się w kadrze z przodu. Dziś cały mecz na ławce rezerwowych w SSC Napoli przesiedział Arkadiusz Milik. Dobry mecz rozegrał za to Kamil Wilczek. Jego dwa gole mogły zapewnić Broendby IF cenny punkt w starciu z Aarhus GF. Nic z tych rzeczy, to rywale zwyciężyli 3:2. Polakowi na pocieszenie zostaje pozycja lidera klasyfikacji strzelców.

Sport.RIRM

drukuj