Polacy za granicą. Krychowiak nie zatrzymał City, Zieliński wywalczył rzut karny

Kolejny mecz w pełnym wymiarze czasowym rozegrał Grzegorz Krychowiak. Jego West Bromwich Albion uległo jednak przed własną publicznością Manchesterowi City 1:2 i odpadło z Pucharu Ligi Angielskiej. Miłym dla polskiego kibica akcentem zakończyło się starcie w Rzymie, gdzie miejscowe Lazio przegrał z Napoli aż 1:4, a wynik spotkania goście ustalili po rzucie karnym wywalczonym przez Piotra Zielińskiego.

Pomocnik Azzurrich pojawił się na boisku, kiedy to goście prowadzili już 3:1. W doliczonym czasie gry Zieliński miał spory udział przy czwartej bramce dla Napoli po tym, gdy dał się sfaulować w „szesnastce” rywala. Rzut karny na gola zamienił Jorginho, pieczętując tym samym zwycięstwo swojego zespołu (4:1 z Lazio). Ostatnie dziesięć minut zaliczył również Arkadiusz Milik, dla którego był to pierwszy ligowy występ od miesiąca.

Z Polaków grających na co dzień w Serie A z niezłej strony zaprezentował się dziś jeszcze Wojciech Szczęsny. Golkiper Starej Damy zaliczył swój drugi mecz w barwach mistrzów Włoch i choć w starciu z ACF Fiorentiną (1:0) nie miał za wiele pracy, kiedy trzeba było, pewnie spisywał się między słupkami. Jeżeli już jesteśmy przy bramkarzach, kolejne spotkanie z wysokości ławki rezerwowych oglądał niestety Łukasz Skorupski. Jego AS Roma rozbiła na wyjeździe beniaminka z Benevento aż 4:0.

Bardzo ważne dziewięćdziesiąt minut zanotował natomiast Grzegorz Krychowiak, który odkąd trafił na zasadzie wypożyczenia z Paris Saint-Germain do West Bromwich Albion, stał się pewnym punktem drużyny prowadzonej przez trenera Tony’ego Pulisa. W środowy wieczór nasz rodak miał za zadanie powstrzymywać gwiazdy lidera Premier League – Manchesteru City. Mimo że reprezentant Polski dobrze wywiązywał się ze swoich zadań, ostatecznie The Baggies ulegli podopiecznym Pepa Guardioli 1:2.

W niemieckiej Bundeslidze tempa nie zwalnia za to Borussia Dortmund. Ekipa z Signal Iduna Park tym razem w pokonanym polu pozostawiła Hamburger SV, wygrywając na terenie gospodarzy 3:0. Jak zwykle, wyróżniającą się postacią w zespole BVB był Łukasz Piszczek. Prawy obrońca skutecznie powstrzymywał zapędy ofensywne przeciwnika, zazwyczaj już w okolicach środkowej strefy boiska przecinając ataki hamburczyków. Dodajmy, że po pięciu kolejkach piłkarze Petera Bosza legitymują się nie tylko kompletem punktów, ale również czystym kontem po stronie strat.

Z ławki rezerwowych nie podnieśli się dziś z kolei Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna), Paweł Jaroszyński i Mariusz Stępiński (obaj Chievo Werona) oraz Dawid Kownacki (UC Sampdoria), a Bartosza Kapustki zabrakło nawet w meczowej kadrze SC Freiburga.

***

Puchar Ligi Angielskiej 1/16 finału:

Grzegorz Krychowiak (West Bromwich Albion) – 90 minut w przegranym meczu z Manchesterem City (1:2)

Primera Division5. kolejka:

Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) – na ławce rezerwowych w wygranej konfrontacji z Deportivo Alaves (1:0)

Bundesliga 5. kolejka:

Bartosz Kapustka (SC Freiburg) – poza kadrą meczową w zremisowanym spotkaniu z Hannoverem 96 (1:1)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – 90 minut w zwycięskim pojedynku z Hamburgerem SV (3:0)

Serie A 5. kolejka:

Łukasz Skorupski (AS Roma) – na ławce rezerwowych w wygranym starciu z Benevento Calcio (4:0)
Bartosz Salamon (Spal 2013) – 90 minut w przegranym meczu z AC Milanem (0:2)
Paweł Jaroszyński (Chievo Werona) – na ławce rezerwowych w zakończonej podziałem punktów konfrontacji z Genoą CFC (1:1)
Mariusz Stępiński (Chievo Werona) – na ławce rezerwowych w zremisowanym spotkaniu z Genoą CFC (1:1)
Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) – 90 minut w zwycięskim pojedynku z ACF Fiorentiną (1:0)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) – od 73. minuty w wygranym starciu z Lazio Rzym (4:1)
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) – od 81. minuty w zwycięskim meczu z Lazio Rzym (4:1)
Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – 90 minut w zakończonej podziałem punktów konfrontacji z Hellasem Werona (0:0)
Karol Linetty (UC Sampdoria) – do 90. minuty w zremisowanym spotkaniu z Hellasem Werona (0:0)
Dawid Kownacki (UC Sampdoria) – na ławce rezerwowych w zakończonym podziałem punktów pojedynku z Hellasem Werona (0:0)