Ekstraklasa. Podział punktów w Płocku

Wisła i Jagiellonia podzieliły się punktami w Płocku (1:1). Do siatki trafiali Ricardinho i Lukas Klemenz. Rzutu karnego nie wykorzystał Arvydas Novikovas.

Obie drużyny przystępowały do spotkania w różnych humorach. Gospodarze w ubiegłej kolejce wysoko pokonali Legię na jej stadionie. Jaga przegrała natomiast z Miedzią.

Piłkarze od początku poszli na wymianę niezbyt silnych ciosów. Zarówno strzały zawodników z Płocka i Białegostoku były blokowane albo niecelne. Pierwszą groźną okazję po kwadransie stworzyli sobie miejscowi. Uderzenie Ricardinho okazało się jednak nieznacznie nieprecyzyjne, bo futbolówka trafiła w słupek. Dziesięć minut później bliski szczęścia był Przemysław Frankowski. Skrzydłowy Jagiellonii zmarnował sytuację sam na sam.

W odpowiedzi po raz kolejny pokazał się Ricardinho. Brazylijczyk był już zdecydowanie bardziej skuteczny. Giorgi Merebaszwili dośrodkował na długi słupek, najlepszy strzelec płocczan celną główką pokonał Mariana Kelemena. Tuż przed przerwą ręką w szesnastce zagrał Damian Rasak. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze, po krótkiej sprzeczce z Romanem Bezjakiem, podszedł Arvydas Novikovas. Litwin został jednak skutecznie zatrzymany przez Thomasa Daehnego, dzięki czemu gospodarze schodzili na przerwę z przewagą jednego gola.

Po przerwie białostoczanie próbowali zaskoczyć rywali ze stałych fragmentów gry. Z rzutu wolnego celnie przymierzył Novikovas, którego strzał wybronił Daehne. Niemiecki golkiper nie zdążył jednak z interwencją przy trafieniu głową Lukasa Klemenza. Stoper Jagi najlepiej odnalazł się w szesnastce Wisły i z siedmiu metrów umieścił futbolówkę w siatce.

Na kolejną niezłą akcję trzeba było nieco zaczekać. W 65. minucie centrę Damiana Szymańskiego z prawej strony próbował wykończyć Giorgi Merebaszwili. Marian Kelemen popisał się świetnym refleksem i efektowną paradą zatrzymał piłkę, która zmierzała do bramki. W końcówce dobrą okazję miał jeszcze Karol Świderski, ale skiksował przy próbie strzału.

Jagiellonia, z czterema oczkami straty do lidera, plasuje się na czwartym miejscu w tabeli. Wisła Płock zajmuje dwunastą lokatę z dorobkiem sześciu punktów.