Bundesliga. Lewandowski odskoczył Wernerowi

Robert Lewandowski się nie zatrzymuje! Reprezentant Polski zdobył gola numer 22 w obecnym sezonie Bundesligi. Jego Bayern Monachium bez problemów pokonał na wyjeździe FSV Mainz 3:1.

1. FSV Mainz 05 – Bayern Monachium 1:3 (1:3)
Jeremiah St. Juste 45′ – Robert Lewandowski 8′ Thomas Mueller 14′ Thiago Alcantara 26′

„Lewy” otworzył wynik meczu w 8. minucie gry. Benjamin Pavard popisał się precyzyjną centrą z prawego skrzydła, a kapitan reprezentacji Polski świetnym uderzeniem głową w kierunku bliższego słupka pokonał Robina Zentnera.

Tym samym nasz rodak zdobył już 22. ligowego gola w obecnym sezonie i odskoczył na dwa trafienia od Timo Wernera z RB Lipsk. Dla Roberta Lewandowskiego była to jednocześnie 150. bramka na boiskach Bundesligi w barwach ekipy ze stolicy Bawarii. Potrzebował do tego zaledwie 179 występów. Imponująca statystyka.

Bayern ostatecznie bardzo pewnie rozprawił się z Mainz, wygrywając 3:1. Podopieczni Hansiego Flicka – dzięki szóstemu zwycięstwu z rzędu w bieżących rozgrywkach – odzyskali fotel lidera po 151 dniach przerwy. W najbliższej kolejce mistrzowie Niemiec podejmą na własnym terenie zespół Juliana Nagelsmanna.