Ekstraklasa. Pierwsza wygrana Lecha pod wodzą Nawałki

Lech przynajmniej na chwilę zażegnał kryzys. Kolejorz pokonał na własnym terenie Śląsk Wrocław 2:0 w spotkaniu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy. Tym samym był to pierwszy triumf poznaniaków pod wodzą Adama Nawałki.

Meczowi w Poznaniu towarzyszyły dwie szczególne okoliczności. Po pierwsze, debiut w roli trenera Lecha przed własną publicznością zaliczył Adam Nawałka, po drugie zaś – po stu trzech ligowych spotkaniach z rzędu Śląsk musiał sobie radzić bez swojego kapitana i ostoi defensywy Piotra Celebana.

Widowisko przy Bułgarskiej – przynajmniej do przerwy – nie zachwycało blisko trzynastotysięczną publiczność. Niby oba zespoły miały swoje szanse bramkowe, ale tak na dobrą sprawę nie były one na tyle groźne i klarowne, aby mogły po nich paść gole.

Ciekawie zaczęło się dziać dopiero po zmianie stron. A konkretnie od 70. minuty. Wówczas kapitalną interwencją po mocnym strzale Christiana Gytkajera z linii pola karnego popisał się Jakub Słowik.

Golkiper gości sześć minut później był już bez szans. W roli głównej wystąpił Joao Amaral. Portugalczyk minął zwodem jednego z obrońców, a następnie znakomitym uderzeniem z dystansu wyprowadził Kolejorza na prowadzenie.

Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego próbowali odpowiedzieć wyrównującym trafieniem. Ich zapędom ofensywnym brakowało jednak elementu zaskoczenia. W doliczonym czasie gry wszelkie złudzenia przyjezdnym rozwiał Christian Gytkajer, który w sytuacji sam na sam ustalił wynik meczu na 2:0.

Tym sam Adam Nawałka mógł się cieszyć z pierwszego ligowego zwycięstwa w roli szkoleniowca drużyny z Poznania.

Lech, dzięki kompletowi punktów, awansował na szóste miejsce i pozostanie na nim przynajmniej do soboty. Śląsk z kolei zanotował piąte spotkanie z rzędu w rozgrywkach bez wygranej, wobec czego na zakończenie 18. kolejki może znaleźć się nawet w strefie spadkowej. Obecnie zachował trzynastą pozycję.