fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

A. Nawałka: jesteśmy niezwykle silni w ofensywie; H. Hallgrimsson: z Polską trzeba się liczyć

„Moi piłkarze po raz kolejny udowodnili, że są niezwykle silni w działaniach ofensywnych” – mówił po towarzyskim spotkaniu reprezentacji Polski z Islandią Adam Nawałka. Selekcjoner przypomniał, że w trakcie całych eliminacji do Euro podopieczni Larsa Lagerbacka stracili zaledwie sześć bramek. Wczoraj w Warszawie dali sobie strzelić aż cztery gole.


Na pomeczowej konferencji prasowej Adam Nawałka tłumaczył, że szybko stracona bramka i kontuzja Jakuba Błaszczykowskiego wymusiła szybką zmianę strategii gry.

Moi piłkarze po raz kolejny udowodnili, że są niezwykle silni w działaniach ofensywnych. Dysponujemy atutami, które przynoszą konkretne efekty, także w sferze mentalnej można dopatrzyć się samych pozytywów. W przerwie meczu było bardzo spokojnie, nadal trzymaliśmy się naszej koncepcji były naciski na to, aby przyspieszyć tempo i grać konsekwentnie – mówił selekcjoner biało-czerwonych.

Pod wrażeniem piątkowej dyspozycji Polaków był Heimir Hallgrimsson, drugi trener reprezentacji Islandii.

Po dzisiejszym meczu zrozumiałem, dlaczego polscy kibice oszaleli na punkcie piłki nożnej zdecydowanie warto oglądać w akcji białoczerwonych. Graliśmy z naprawdę dobrą drużyną – podkreślił jeden z najbliższych współpracowników Larsa Lagerbacka, selekcjonera kadry.

Adam Nawałka nie chciał oceniać postawy poszczególnych zawodników. Podkreślił jednak, że jego podopieczni będą pracować nad błędami, których nie ustrzegli się w starciu z Islandczykami.

Islandczycy w czasie eliminacji do Euro stracili raptem sześć goli, a dziś aż cztery to najlepiej pokazuje, jaką dysponujemy siłą ofensywną. Każdy widział jakie popełnialiśmy błędy, nie będę personalnie oceniał swoich zawodników. Z całą pewnością będziemy musieli poprawić grę w obronie, szczególnie jeżeli chodzi o przejście do działań defensywnych po stracie piłki – dodał selekcjoner.

Niezadowolony ze słabej w wykonaniu gości drugiej połowy był Heimir Hallgrimsson. W przypadku ewentualnego starcia z Polską na Euro Islandczycy zdecydowanie zmienią strategię gry – zapowiadał drugi trener kadry.

Jeżeli mielibyśmy zagrać przeciwko reprezentacji Polski w trakcie Euro 2016, to z całą pewnością nie powtórzymy tego, co zaprezentowaliśmy w drugiej połowie. (…) Polska to taki zespół, który dużo atakuje i równie często wyprowadza akcje z głębi pola, gra bardzo agresywnie. Z drużyną Adama Nawałki trzeba się zdecydowanie liczyć – akcentował Heimir Hallgrimsson.

Selekcjoner Adam Nawałka o wielkim potencjale tkwiącym w jego podopiecznych mówił od samego początku, co przypomniał na pomeczowej konferencji prasowej.

Moi piłkarze z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej. Cieszy mnie to, w jaki sposób zespół finalizuje akcje oraz rozgrywa piłkę. Widać już pewne automatyzmy w grze, co było widoczne na tle dzisiejszego przeciwnika – zauważył selekcjoner.

Najbliższy pojedynek towarzyski Polacy rozegrają we wtorek we Wrocławiu, kiedy to zmierzą się z reprezentacją Czech. Jak wskazywał Adam Nawałka, jego zawodnicy z dużym optymizmem wyczekują tego spotkania. Początek o godz. 20.45.

Sport.RIRM

drukuj