Ekstraklasa. Wisła Kraków poległa w Gliwicach

Bramki Patryka Dziczka i Patryka Sokołowskiego zapewniły Piastowi Gliwice domową wygraną nad Wisłą Kraków 2:0. W tabeli Ekstraklasy Piastunki zrównały się punktami z liderującą Lechią Gdańsk.

Piast długo musiał czekać na kolejne zwycięstwo na krajowym podwórku. 29 września gliwiczanie pokonali u siebie Górnika Zabrze, ale od tego czasu wciąż remisowali. Wisła na wyciągnięcie ręki miała wygraną nad Zagłębiem Sosnowiec. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów i wynikiem 2:2.

Od pierwszych minut lepsze wrażenie stwarzali gospodarze. W 7. minucie uderzał Tom Hateley, a futbolówka po rykoszecie wylądowała na słupku. Kwadrans później Biała Gwiazda już takiego szczęścia nie miała. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska piłka minęła niemal wszystkich; niemal, bo do siatki głową trafił niepilnowany Patryk Dziczek.

Piast mógł pójść za ciosem. Tym razem Mateusza Lisa próbował zaskoczyć Piotr Parzyszek. Bramkarz zdążył z interwencją, ale bez pomocy poprzeczki padłby kolejny gol.

Po przerwie Wisła wyglądała już lepiej. Do wyrównującego gola wciąż było jednak daleko. W 70. minucie pojedynek mógł rozstrzygnąć Jakub Czerwiński. Jego uderzenie zdołał zatrzymać golkiper. Goście ruszyli z akcją i omal nie dopięli swego. Dawid Kort zrobił wszystko prawidłowo, ale tym razem zatrzymała go  poprzeczka.

Podopieczni Macieja Stolarczyka postawili wszystko na jedną kartę, a to odbiło się im czkawką w samej końcówce. Piast ruszył z kontrą, a wynik na 2:0 ustalił Patryk Sokołowski.

W tabeli Ekstraklasy gliwiczanie zrównali się punktami z liderującą Lechią Gdańsk. Wisła – z dorobkiem 22 oczek – jest piąta.