Polacy za granicą. Milik z golem, ale to Mertens rozstrzygnął mecz

Arkadiusz Milik pojawił się na murawie w 83. minucie i zdążył jeszcze zdobyć gola dla SSC Napoli w wygranym 5:1 pojedynku z Empoli. To jego czwarta bramka w tym sezonie.

Arkadiusz Milik zmienił występującego od pierwszej minuty Piotra Zielińskiego. Do siatki trafił w 90. minucie, kiedy otrzymał podanie od Driesa Mertensa i bez zastanowienia huknął nie do obrony. W klasyfikacji strzelców Serie A Polak plasuje się na 12. miejscu, razem z m.in. Suso (AC Milan) i Mario Mandzukiciem (Juventus). Liderem – z dorobkiem 9 bramek – jest Krzysztof Piątek.

Bohaterem SSC Napoli był Dries Mertens, który ustrzelił hat-tricka. Belg jest bezpośrednim konkurentów Milika do walki o miejsce w wyjściowej jedenastce. Carlo Ancelotti zrezygnował dziś z usług Polaka, wzmacniając linię pomocy. Włoch od początku sezonu stara się rotować składem. Rywalizacji z Empoli tylko z ławki rezerwowych przyglądał się Słowak Marek Hamsik.