Ekstraklasa. Minimalizm Lechii

Bramka Filipa Mladenovicia dała Lechii Gdańsk kolejną wygraną. Obrony rywala nie zdołała sforsować Wisła Kraków. Biało-zieloni umocnili się na prowadzeniu w tabeli Lotto Ekstraklasy.

Była 12. minuta widowiska, kiedy na strzał z dystansu zdecydował się Rafał Pietrzak. Odchodząca piłka minimalnie minęła słupek bramki Dusana Kuciaka.

Lechia nie paliła się do ataku, ale – gdy nadarzyła się okazja – została wykorzystana w stu procentach. Strata Wisły na połowie przeciwnika pociągnęła za sobą szybką kontrę gospodarzy. Artur Sobiech zagrał do Filipa Mladenovicia, a ten uderzył na 1:0. Mateusz Lis był blisko udanej interwencji. Futbolówka – zanim wylądowała w siatce – zahaczyła jeszcze o ręce golkipera.

Zaraz po zmianie stron Wisła już cieszyła się z gola. We wszystko wmieszał się jednak arbiter i odgwizdał spalonego. Lechia mogła podwyższyć wynik w 57. minucie. Daniel Łukasik zacentrował w szesnastkę, a z bliska pomylił się Flavio Paixao. Już po chwili Portugalczyk świętował gola. Trafił głową, jednak i tym razem sędzia nie odpuścił. Chorągiewka poszła w górę. Wciąż 1:0.

Kropkę nad „i” mógł postawić chwilę przed ostatnim gwizdkiem Michał Mak. Zawodnik wpadł w pole karne, strzelił, ale na posterunku był Mateusz Lis.

Biała Gwiazda nie odwróciła już losów widowiska. W tabeli Lechia ucieka Legii. Przewaga biało-zielonych wzrosła do 7 punktów.