fot. PAP/Piotr Nowak

Ekstraklasa. Rozgrywki zawieszone z powodu epidemii koronawirusa

Rozgrywki PKO BP Ekstraklasy zostały zawieszone do końca marca. To reakcja na rozprzestrzeniającą się w kraju epidemię koronawirusa. 


Pierwotnie rozgrywki miały być kontynuowane zgodnie z terminarzem, lecz bez obecności kibiców. Kilkanaście godzin później decyzja została jednak zmieniona na skutek presji klubów i piłkarzy. Swój sprzeciw przeciwko grze wyrażali m.in. Jakub Błaszczykowski oraz Bogusław Leśnodorski.

Ekstraklasa zawiesiła rozgrywki PKO BP Ekstraklasy do końca bieżącego miesiąca. Nie wiadomo jeszcze, kiedy uda rozegrać się odwołane mecze 27. i 28. kolejki.

„Ustalenie daty wznowienia rozgrywek nastąpi w przyszłym tygodniu po zapoznaniu się z decyzjami UEFA” – możemy przeczytać w komunikacie Ekstraklasy S.A.

„W ciągu ostatniej doby przeprowadziliśmy szereg konsultacji ze związkiem oraz z innymi ligami, które również podjęły decyzje o przełożeniu meczów. Zasięgnęliśmy także opinii organów administracji państwowej oraz władz sanitarnych” – powiedział z kolei Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy S.A.

Polski Związek Piłki Nożnej natomiast poinformował o odwołaniu najbliższych spotkań I i II ligi. Mecze 23. kolejki mają zostać rozegrane w „najbliższym możliwym terminie”.

Koronawirus sparaliżował rozgrywki piłkarskie na całym Starym Kontynencie. Wcześniej zawieszono również ligi m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Anglii, Francji oraz Niemczech. UEFA odwołała także zaplanowane na przyszły tydzień starcia 1/8 finału Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Sport.RIRM

drukuj