fot. PAP/EPA

Piłka nożna. UEFA zawiesiła Ligę Mistrzów i Ligę Europy przez koronawirusa

Tego można było się spodziewać. UEFA odwołała mecze w europejskich pucharach, które zaplanowano na przyszły tydzień. Decyzja ma związek z pandemią koronawirusa.


Koronawirus atakuje Stary Kontynent z coraz większą siłą. Rozprzestrzenienie się COVID-19 sieje również duże spustoszenie w piłkarskich rozgrywkach klubowych. UEFA zadecydowała właśnie o przełożeniu najbliższych meczów 1/8 finału Ligi Mistrzów (17-18 marca) oraz Ligi Europy (19 marca) na czas nieokreślony. W konsekwencji odwołano także – zaplanowane na 20 marca – losowanie kolejnych rund europejskich pucharów.

„W świetle wydarzeń wynikających z rozprzestrzeniania się COVID-19 w Europie i powiązanych z tym decyzji podjętych przez rządy, wszystkie mecze rozgrywane w ramach rozgrywek UEFA zaplanowane w przyszłym tygodniu zostają przełożone” – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Jak na razie europejska centrala nie podjęła decyzji, co do całości rozgrywek. UEFA zapowiedziała za to wideokonferencję z udziałem przedstawicieli 55 federacji członkowskich, Europejskiego Stowarzyszenia Klubów, stowarzyszenia Europejskich Zawodowych Lig Piłkarskich oraz Międzynarodowej Federacji Piłkarzy Zawodowych. Ma do niej dojść 17 marca.

Sport.RIRM

drukuj