Skoki narciarskie. Sezon 2019/2020 oficjalnie zakończony!

41. sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich dobiegł końca. Władzie FIS podjęły decyzję o przerwaniu turnieju Raw Air. W efekcie drugą Kryształową Kulę w karierze zdobył Austriak Stefan Kraft. Dodatkowo odwołano mistrzostwa świata w lotach w Planicy.

Decyzja została podjęta w obawie przed coraz bardziej rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa. Ta informacja oznacza, że dwa indywidualne i jeden drużynowy konkurs, jakie planowano jeszcze rozegrać, zostały odwołane. FIS na pierwszym miejscu postawił na zdrowie zawodników.

Tym samym czwarta edycja turnieju Raw Air nie została dokończona, w efekcie czego norweską imprezę wygrał Kamil Stoch. Chwilę później zadecydowano również o odwołaniu mistrzostw świata w lotach, które miały się odbyć w Planicy (19-22 marca). Czempionat został przeniesiony na sezon 2020/2021.

Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobył zatem Stefan Kraft. Austriak dokonał tego już po raz drugi w karierze. Podium uzupełnili Niemiec Karl Geiger oraz Japończyk Ryoyu Kobayashi. Czwartą pozycję zajął Dawid Kubacki, zaś piątą – Kamil Stoch.

Stefan Kraft triumfował również w Pucharze Świata w lotach narciarskich. 26-latek w dwóch konkursach w Bad Mitterndorf uzbierał 160 punktów. Na drugiej lokacie sezon zakończył Słoweniec Timi Zajc, a na trzeciej – Piotr Żyła. Szósty był Kamil Stoch.

Po Puchar Narodów sięgnęła natomiast reprezentacja Niemiec. Podopieczni Stefana Horngachera wyprzedzili drugich Austriaków oraz trzecich Norwegów. Polaków sklasyfikowano na czwartym miejscu. Drużyna Michala Dolezala straciła do podium 350 „oczek”.