fot. PAP/Jerzy Ochoński

Siatkówka. PlusLiga i Puchar Polski – zawieszone

W związku z epidemią koronawirusa władze Polskiej Ligi Siatkówki S.A. podjęły decyzję o zawieszeniu do odwołania rozgrywek PlusLigi i LSK. Podobnie ma się rzecz w przypadku męskiego Pucharu Polski.


Jak poinformowano, przerwa w ligowych rozgrywkach obowiązuje od 12 marca z wyjątkiem KRISPOL 1. Ligi, która w najbliższą sobotę ma zakończyć ostatnią kolejkę rundy zasadniczej. Od 15 marca nastąpi przerwa w tych rozgrywkach.

„W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19, a co za tym idzie kolejnymi administracyjnymi decyzjami władz rządowych, samorządowych czy epidemiologicznych, Polska Liga Siatkówki S.A. wstrzymuje do odwołania wszystkie ligowe rozgrywki, którymi zarządza, tj. PlusLigę, Ligę Siatkówki Kobiet oraz KRISPOL 1. Ligę” – możemy przeczytać w komunikacie Zarządu Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

Obecnie trwają zaawansowane prace nad korektą systemu rozgrywek. Wszystko po to, aby wymuszona przerwa nie skutkowała zakończeniem rywalizacji w rodzimych ligach.

Wiadomo również, że nie odbędzie się zaplanowany na ten weekend (14-15 marca) turniej finałowy Pucharu Polski siatkarzy. W katowickim Spodku miały zostać rozegrane trzy mecze – dwa półfinały (Zaksa Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk i PGE Skra Bełchatów – Verva Warszawa Orlen Paliwa) oraz finał.

Nowy termin zostanie ustalony, gdy tylko będzie to możliwe.

Sport.RIRM

drukuj