Primera Division. Real gromi, Barca znów skromnie

Real Madryt pokazał pazur i zmazał plamę po bezbramkowym remisie ze Sportingiem Gijon. Tym razem Królewscy, dzięki dwóm trafieniom Garetha Bale’a oraz Jamesa Rodrigueza i jednym Karima Benzemy, rozbili Real Betis 5:0. Swój drugi mecz wygrała FC Barcelona. Zwycięstwo z Malagą 1:0 Blaugranie zapewnił Thomas Vermaelen.

FC BARCELONA VS  MALAGA CFPo skromnym zwycięstwie na inaugurację ligi z Athletikiem Bilbao (1:0) na Camp Nou zawitała Malaga. Barca jak zwykle zmiażdżyła rywali pod względem statystyk – posiadanie piłki 70:30, strzały 22:4, strzały celne 13:1. Statystyki jednak nie grają i po końcowym gwizdku pogromu nie było. Na tablicy świetlnej ponownie widniało skromne 1:0. Katalończycy może formą nie zachwycają, ale w La Liga póki co mają komplet punktów. Tym razem trzy oczka zapewnił „człowiek ze szkła”, czyli Thomas Vermaelen.

Real Madrid vs Real BetisNieskuteczni w pierwszej kolejce Królewscy (0:0 ze Sportingiem Gijon) musieli się sprężyć, żeby już na początku sezonu nie dać Barcelonie większej przewagi. W starciu z Betisem poszło jak z płatka. Już w 2. minucie do siatki trafił Gareth Bale, a piłkarze ze stolicy kontrolowali przebieg spotkania w kolejnych fragmentach. Jeszcze przed przerwą rezultat, świetnym strzałem z rzutu wolnego, podwyższył James Rodriguez.

Tuż po rozpoczęciu drugiej części spotkania na listę strzelców wpisał się także Karim Benzema, a już trzy minuty później cudowną przewrotką Antonio Adana po raz drugi dzisiejszego wieczoru pokonał James. Strzelanie na Santiago Bernabeu zakończył ten, który je rozpoczął, czy Bale. Wcześniej, przy stanie 4:0, goście nie wykorzystali rzutu karnego.