Ekstraklasa. Pogoń jak Wisła – nadal bez porażki

Pogoń Szczecin zremisowała na wyjeździe z Koroną Kielce 1:1, dzięki czemu utrzymała status drużyny niepokonanej w Ekstraklasie. Portowcy prowadzili po golu Mateusza Matrasa, ale punkty golem z rzutu karnego urwał im Przemysław Trytko.

Od pierwszego gwizdka przewagę na boisku uzyskali goście, choć nie wynikało z niej nic konkretnego poza kilkoma niecelnymi strzałami. Tym samym odpowiadali złocisto-krwiści, w efekcie czego nie było na czym zawiesić oka aż do 23. minuty.

pi³karze PogoniWówczas dośrodkowanie z rzutu wolnego trafiło wprost na głowę Mateusza Matrasa, a ten bez problemu pokonał Zbigniewa Małkowskiego i dał swojej drużynie prowadzenie. Gospodarze odpowiedzieli akcją Łukasza Sierpiny, który najpierw przeprowadził efektowny, solowy rajd, a potem trafił w słupek bramki strzeżonej przez Dawida Kudłę. Do remisu na kilka minut przed końcem pierwszej połowy doprowadził Przemysław Trytko, pewnie egzekwując rzut karny.

Vladimir Dwalishvili  Takafumi AkahoshiPierwsze minuty po wyjściu na murawę były bardzo spokojne. Kibiców z letargu wyrwał Takafumi Akahoshi, którego strzał o centymetry minął się z celem. Z dystansu przymierzył także Adam Frączczak, ale jego uderzenie zatrzymał Zbigniew Małkowski. Widowisko w drugiej części spotkania nie było zbyt porywające, a na tablicy utrzymał się wynik z pierwszych czterdziestu pięciu minut.

Portowcy zgromadzili do tej pory jedenaście oczek, co daje im wysokie 3. miejsce. Kielczanie z kolei, którzy zaskoczyli wszystkich swoją dobrą dyspozycją, poza swoim trenerem Marcinem Broszem (czego też nie można być pewnym), plasują się na 5. pozycji z identycznym dorobkiem punktowym.