Inauguracja w (nie)Ekstraklasowym stylu

Po niezwykle ciekawym, zaciętym i zaskakującym widowisku na inauguracje sezonu 2014/15 naszej Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrała u siebie z Pogonią Szczecin 2:3. Portowcy spotkanie na swoją korzyść rozstrzygnęli w samej końcówce spotkania.

Po lekkiej przewadze piłkarzy Pogoni na początku meczu Podbeskidzie opanowało sytuację i już w 9. minucie objęło prowadzenie. Zdobywcą pierwszej bramki w nowym sezonie ekstraklasy został Bartłomiej Konieczny. Po dośrodkowaniu z rogu Macieja Iwańskiego głową umieścił piłkę w siatce „Portowców”.

Po kilkunastu minutach przewagi gospodarzy do głosu doszli goście. Sporo krwi „Góralom” napsuł Adam Frączczak, któremu w 15. i 27. minucie świetnie podawał Mateusz Lewandowski. Wpierw po strzale z 8 metrów kunsztem wykazał się jednak Richard Zajac, a później szczecinian trafił w słupek. Wyrównanie padło w 29. minucie. Po nieudanej pułapce ofsajdowej Rafał Murawski podał do znajdującego się kilka metrów przed bramką Łukasza Zwolińskiego, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z Zajacem.

Wyrównujący gol uskrzydlił gości, którzy dominowali w ostatnim kwadransie pierwszej części. Kilkakrotnie mogli podwyższyć wynik, ale na drodze stanął im Zajac, silny punkt drużyny. Nękali go Zwoliński, Frączczak, Dominik Kun i Mateusz Matras.

Podbeskidzie ponownie objęło ponownie prowadzenie w 53. minucie. Damian Chmiel minął przy lewym narożniku Lewandowskiego i idealnie dośrodkował na głowę Marka Sokołowskiego, który dopełnił formalności.

Po utracie gola Pogoń przejęła inicjatywę. Bielszczanie groźnie kontrowali, zwłaszcza po wejściu na boisko Piotra Malinowskiego. W 75. minucie świetnie dośrodkował do Sokołowskiego, ale kapitan „Górali” z dogodnej pozycji uderzył jednak nieczysto.

Gdy wydawało się, że bielszczanie nie stracą punktów nadeszło istne „trzęsienie ziemi”. W 86. minucie, po dośrodkowaniu Wojciecha Golli, który wykorzystał złe ustawienie bramkarza Podbeskidzia i przelobował go, piłkę z 5 m do bramki głową wpakował Maciej Dąbrowski. W doliczonym czasie gry Frączczak z uderzył z narożnika pola karnego podkręconą piłkę, która wpadła „za kołnierz” Zajacowi dając wygraną „Portowcom”.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pogoń Szczecin 2:3 (1:1).

Bramki: 1:0 Bartłomiej Konieczny (9-głową), Marek Sokołowski (53-głową) – Łukasz Zwoliński (29), Maciej Dąbrowski (87-głową), Adam Frączczak (90+3).

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Richard Zajac – Frank Adu Kwame, Dariusz Pietrasiak, Bartłomiej Konieczny, Tomasz Górkiewicz – Damian Chmiel (73. Piotr Malinowski), Maciej Iwański, Wojciech Trochim (46. Sylwester Patejuk), Anton Sloboda, Marek Sokołowski – Robert Demjan (84. Artur Lenartowski).

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz – Mateusz Lewandowski (66. Jakub Bąk), Hernani, Wojciech Golla, Sebastian Rudol – Dominik Kun (64. Patryk Małecki), Rafał Murawski (73. Maciej Dąbrowski), Takuya Murayama, Mateusz Matras, Adam Frączczak – Łukasz Zwoliński.