Ekstraklasa. Górnik Łęczna zremisował z Bruk-Betem

W poniedziałkowym meczu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik Łęczna zremisował z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza (1:1). Obie drużyny wciąż zajmują dwa ostatnie miejsca ligowej tabeli.

Zarówno dla Górnika, jak i Bruk-Betu rywalizacja w Łęcznej była kluczowa w kontekście walki o utrzymanie w Ekstraklasie. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Po niespełna kwadransie gry byli bliscy wyjścia na prowadzenie, ale piłka odbiła się jedynie od słupka. W odpowiedzi w 35. minucie Janusz Gol wyprowadził atak. Po wymianie podań futbolówka trafiła pod jego nogi. Pomocnik przymierzył zza „szesnastki” i dał prowadzenie swojemu zespołowi. Jeszcze przed przerwą Artem Putiwcew trafił w poprzeczkę.

Pech niecieczan zakończył się po zmianie stron. W 51. minucie Samuel Stefanik odegrał do Piotra Wlazło. Kapitan wziął sprawy w swoje ręce i przymierzył z dystansu. Strzał odbił się jeszcze od jednego z obrońców, myląc bramkarza i lądując w siatce.

W doliczonym czasie gry Janusz Gol został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką. Między słupkami spisywał się natomiast Maciej Gostomski. Golkiper dwukrotnie w świetnym stylu powstrzymał rywali, zapewniając remis łęcznianom. W efekcie żadna z drużyn nie przybliżyła się do utrzymania.

***

Górnik Łęczna – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (1:0)
Janusz Gol 35’ – Piotr Wlazło 51’

Górnik: Maciej Gostomski – Gerson, Kryspin Szcześniak, Jonathan de Amo – Michał Mak (60’ Serhij Krykun), Jason Lokilo (80’ Bartłomiej Kalinkowski), Janusz Gol, Damian Gąska (60’ Marcel Wędrychowski), Alex Serrano (80’ Szymon Drewniak), Daniel Dziwniel (20’ Ruben Lobato Cabal) – Przemysław Banaszak

Bruk-Bet: Tomasz Loska – Mateusz Grzybek, Artem Putiwcew (58’ Sebastian Bonecki), Wiktor Biedrzycki, Maciej Ambrosiewicz (46’ Piotr Wlazło), Matej Hybs – Dawid Kocyła (76’ Kacper Śpiewak), Michal Hubinek (46’ Samuel Stefanik), Andrij Dombrowskyj, Muris Mesanovic (46’ Adam Radwański) – Tomas Poznar

Żółte kartki:  Janusz Gol, Marcel Wędrychowski, Damian Gąska, Kryspin Szcześniak (Górnik) oraz Matej Hybs, Dawid Kocyła, Sebastian Bonecki, Samuel Stefanik, Maciej Ambrosiewicz, Wiktor Biedrzycki (Termalica)

Czerwona kartka: Janusz Gol (Górnik)