fot. PAP/EPA

Piłka nożna. Julen Lopetegui nie jest już trenerem Realu Madryt

Stało się to, co wydawało się nieuniknione. Zarząd Realu Madryt zadecydował na poniedziałkowym zebraniu, że Julen Lopetegui nie będzie już dłużej trenerem Królewskich. Jego tymczasowym następcą mianowano Santiago Solariego.


O możliwej dymisji Julena Lopeteguiego media sportowe na całym świecie spekulowały już od dłuższego czasu. Hiszpan zaliczył kiepski początek sezonu za sterami Realu Madryt, a gwoździem do trumny okazała się dla niego poniesiona w kompromitującym stylu porażka z Barceloną 1:5 w El Clasico.

Zarząd Realu Madryt podjął decyzję o rozwiązaniu kontraktu z trenerem. Decyzja została podjęta z maksymalną odpowiedzialnością i ma na celu odwrócić powodzenie pierwszej drużyny, gdy wciąż wszystkie cele są możliwe do osiągnięcia. Zarząd uważa, że jest zbyt wielka dysproporcja między jakością składu Realu Madryt, z ośmioma piłkarzami nominowanymi do Złotej Piłki, a aktualnymi wynikami klubu – można przeczytać w oficjalnym komunikacie na oficjalnej stronie Realu.

Przypomnijmy, że 52-latek prowadził Królewskich przez zaledwie cztery miesiące. W tym czasie jego była już drużyna nie tylko przegrała mecz o Superpuchar Europy z Atletico Madryt (2:4), ale przede wszystkim – fatalnie spisywała się w La Liga, gdzie w dziesięciu kolejkach zdobyła jedynie czternaście punktów, plasując się dopiero na dziewiątym miejscu w tabeli.

Tymczasowym trenerem madryckiego zespołu ogłoszono Santiago Solariego. Argentyńczyk to były zawodnik między innymi River Plate, Interu Mediolan i Realu Madryt, dla którego występował w latach 2000-2005. Od 2013 roku prowadził młodzieżowy ekipy klubu, a w 2016 przejął rezerwy Królewskich.

Sport.RIRM

drukuj