Bundesliga. Bayern z kolejnym zwycięstwem, ambitna postawa Schalke

Bayern Monachium pokonał Schalke 04 Gelsenkirchen 3:1 w wyjazdowym spotkaniu 13. kolejki Bundesligi. Komplet punktów Bawarczykom zapewnili David Alaba, Javi Martinez oraz Thomas Mueller. Drużyna gospodarzy odpowiedziała jedynie trafieniem Maxa Meyera.

Niesamowity w tym sezonie Bayern stracił w lidze do tej pory zaledwie cztery bramki w dwunastu meczach i dwa na trzydzieści sześć możliwych do zdobycia punktów. Nie dziwi więc fakt, że na Veltins-Arena podopieczni Pepa Guardioli pojawili się w roli absolutnych faworytów.

FC Schalke 04 vs Bayern MunichGoście bardzo szybko potwierdzili, że do Gelsenkirchen przyjechali po pełną pulę. Już w 9. minucie wynik spotkania otworzył David Alaba. Z rzutu rożnego w szesnastkę płasko dograł Douglas Costa, ale futbolówkę przed pole karne wybili defensorzy Królewsko-Niebieskich. Tam czekał na nią właśnie Austriak, który uderzył bez zastanowienia i pokonał Ralfa Faehrmanna. Chwilę później w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Robert Lewandowski, jednak Polak minimalnie chybił celu. Bayern absolutnie kontrolował wydarzenia na boisku aż do 17. minuty. Wówczas szybką kontrę, wyprowadzoną przez Leroy’a Sane, na gola zamienił Max Meyer. Niemiec pokonał Manuela Neuera strzałem z około osiemnastu metrów.

Po zdobyciu wyrównującej bramki miejscowi cofnęli się na własną połowę i czekali na okazję do kontry, broniąc się przy tym rozważnie i nie dopuszczając monachijczyków w obręb własnej szesnastki. Faehrmannowi do przerwy zagrozili jedynie Lewandowski oraz Thomas Mueller, ale golkiper gospodarzy zachował zimną krew i nie dał się pokonać, dzięki czemu jego drużyna mogła zejść do szatni z korzystnym rezultatem.

FC Schalke 04 vs Bayern MunichPierwsze minuty po powrocie na murawę były wyrównane. Pierwsi zagrożenie pod bramką rywali stworzyli piłkarze Andre Breitenreitera, jednak nie przyniosło ono zamierzonego skutku. W odpowiedzi z dwudziestu pięciu metrów prosto w Faehrmanna przymierzył Mueller. Bawarczycy po długim okresie, kiedy to bili głową w mur, znaleźli w końcu lukę w bloku obronnym Schalke. W szesnastkę dośrodkował Arjen Robben, a spod opieki Benedikta Hoewedesa i Joela Matipa uwolnił się Javi Martinez, który strzałem głową z zaledwie sześciu metrów ponownie dał prowadzenie swojej ekipie. W końcówce swojej szansy szukał jeszcze Lewandowski, ale kapitan reprezentacji Polski trafił w słupek.

W doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił natomiast Mueller. Niemiec pokonał golkipera miejscowych płaskim uderzeniem z dziesięciu metrów. Asystę przy trafieniu 26-latka zaliczył młody Joshua Kimmich, który chwilę wcześniej wszedł na boisko w miejsce Arjena Robbena.

Bayern jest niekwestionowanym liderem Bundesligi. Mistrzowie Niemiec mają osiem punktów przewagi nad drugą Borussią Dortmund, która przegrała wczoraj z Hamburgerem SV 1:3. Schalke plasuje się na 7. pozycji. Z polskiego punktu widzenia warty odnotowania jest również gol autorstwa Artura Sobiecha w przegranym przez jego zespół – Hannover 96 – starciu z Borussią Moenchengladbach 1:2.