Ekstraklasa. Cracovia zatrzymała Jagiellonię

Do niespodzianki doszło w Białymstoku, gdzie miejscowa Jagiellonia bezbramkowo zremisowała z Cracovią w meczu 29. kolejki Lotto Ekstraklasy. Lider rozgrywek nie zachwycił swoją grą i zasłużenie stracił dwa punkty.

Podopieczni Michała Probierza od pierwszego gwizdka sędziego nadawali ton boiskowej rywalizacji, a swoją przewagę mogli udokumentować golem w 15. minucie. Wówczas jednak świetną interwencją popisał się Grzegorz Sandomierski, który obronił z bliskiej odległości strzał wślizgiem Piotra Tomasika.

Po obiecującym początku, Jaga z każdą kolejna minutą miała coraz większe problemy z przedarciem się w okolice pola karnego rywali. Ci z kolei zaczęli poczynać sobie coraz śmielej, a w 30. minucie byli nawet bliscy objęcia prowadzenia, gdy z dobrej pozycji minimalnie spudłował po uderzeniu głową Erik Jendrisek. Oba zespoły do końca pierwszej połowy nie stworzyły już klarownej okazji do zdobycia bramki, w efekcie czego na tablicy świetlnej widniał wynik 0:0.

Po zmianie stron ciekawych sytuacji pod bramką Mariana Kelemena i Grzegorza Sandomierskiego było jak na lekarstwo. Nie brakowało natomiast ostrej walki, przez co główny arbiter zawodów często musiał temperować zapędy piłkarzy żółtymi kartkami. Ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem, z którego więcej powodów do zadowolenia mieli z pewnością zawodnicy Jacka Zielińskiego.

Podział punktów oznacza, że Jagiellonia może stracić fotel lidera ligowych rozgrywek na rzecz Legii Warszawa. Stanie się tak, jeśli mistrzowie Polski pokonają w poniedziałek na własnym terenie Koronę Kielce. Cracovia z kolei zdobyła niezwykle cenne oczko w kontekście walki o utrzymanie. Na kolejkę przed zakończeniem rundy zasadniczej Pasy zajmują dwunaste miejsce w tabeli i mają jeden punkt przewagi na piętnastym w stawce Ruchem Chorzów.