Premier League. „Czerwone Diabły” zgubiły punkty

Piłkarze Manchesteru United stracili pierwsze punkty w bieżącym sezonie. W meczu inaugurującym 3. kolejkę Premier League podopieczni Louisa van Gaala zremisowali bowiem na własnym stadionie z Newcastle United 0:0.

Manchester United vs Newcastle United„Czerwone Diabły” od początku spotkania przejęły inicjatywę na boisku, co jakiś czas zagrażając bramce przyjezdnych. Nic konkretnego z tego jednak nie wynikało, albowiem ataki gospodarzy najczęściej były rozbijane przez dobrze zorganizowaną defensywę rywali. Między słupkami czujnie spisywał się również Tim Krul, który w pewnym stylu radził sobie ze strzałami Juana Maty oraz Memphisa Depay’a. „Sroki” starały się odpowiadać i w 26. minucie miały dogodną sytuację do objęcia prowadzenia, gdy piłka po uderzeniu głową przez Aleksandra Mitrovicia zatrzymała się na poprzeczce.

Manchester United vs Newcastle UnitedPo zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Zawodnicy Louisa van Gaala w dalszym ciągu nie potrafili udokumentować swojej dominacji golem, a najbliższej szczęścia byli w 79. minucie. Wówczas niemal stuprocentowej okazji nie wykorzystał Javier Hernandez, który przegrał pojedynek „sam na sam” z Timem Krulem. W końcowej fazie meczu przewaga gospodarzy była już ogromna, a w 90. minucie podopiecznych Steve’a McClarena uratował słupek, po „główce” Chrisa Smallinga. Ostatecznie jednak kibice zgromadzeni na Old Trafford nie zobaczyli żadnych bramek i piłkarze obu drużyn musieli zadowolić się remisem.

Wynik 1:1 sprawił, że Manchester pierwszy raz w nowym sezonie stracił punkty. Po trzech rozegranych kolejkach „Czerwone Diabły” z siedmioma oczkami na koncie zajmują drugą pozycję, ustępując liderującemu Leicester City jedynie gorszym bilansem goli.

W pozostałych dzisiejszych pojedynkach zabrakło niespodzianek. Najwięcej emocji dostarczyła konfrontacja na Upton Park, gdzie miejscowy West Ham przegrał z Bournemouth 3:4.