Bundesliga. „Lewy” dał zwycięstwo Bayernowi

Bayern Monachium zwyciężył wyjazdowe spotkanie z TSG 1899 Hoffenheim i pozostał na fotelu lidera niemieckiej Bundesligi. Bawarczycy, dzięki trafieniom Thomasa Muellera i Roberta Lewandowskiego, wygrali 2:1. Wcześniej gola dla gospodarzy zdobył Kevin Volland. Przy stanie 1:1 rzutu karnego nie wykorzystał Eugen Polanski.

TSG 1899 Hoffenheim vs FC Bayern MunichPodopieczni Pepa Guardioli już od pierwszej kolejki i pogromu 5:0 z HSV są na czele tabeli, a wielu wróży, że nie zmieni się to już do końca sezonu. Bliscy urwania punktów bawarskiemu gigantowi byli piłkarze Hoffenheim, którzy na własnym terenie prowadzili już od 9. sekundy! Manuela Neuera po błędzie Davida Alaby pokonał Kevin Volland. Goście długo nie potrafili złapać swojego rytmu i do remisu doprowadzili dopiero w 41. minucie za sprawą Thomasa Muellera.

TSG 1899 Hoffenheim vs FC Bayern MunichDuga część gry nie zachwycała, ale wszystko zmieniło się kilkanaście minut przed końcem spotkania, kiedy to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za zagranie ręką zobaczył Jerome Boateng. Sędzia wskazał na wapno, a do piłki podszedł Eugen Polanski, który trafił w słupek. W 90. minucie po podaniu Douglasa Costy do siatki trafił Robert Lewandowski. W ten sposób reprezentant Polski sprawił sobie prezent na wczorajsze, 27. urodziny.