Ekstraklasa. Pogoń zbliżyła się do podium

Pogoń Szczecin pokonała na własnym stadionie Śląsk Wrocław 2:1 w ramach 20. kolejki Lotto Ekstraklasy. Tym samym gospodarze awansowali na czwarte miejsce w ligowej tabeli i do trzeciej Jagiellonii Białystok tracą zaledwie jeden punkt.

Początek spotkania przebiegał pod hasłem niedokładności. Pierwsze okazje na zdobycie gola pojawiły się dopiero po pół godzinie gry. Najpierw strzał Łukasza Brozia z kilku metrów został zablokowany. Później Jakub Słowik pewnie złapał „główkę” Ikera Guarrotxeny. 2018 rok w Ekstraklasie niemiło zakończył Augusto, który w 38. minucie z powodu urazu boisko musiał opuścić Augosto. W jego miejsca wszedł Damian Gąska.

Piłkarski marazm w doliczonym czasie gry  przerwał Marcin Robak. Napastnik otrzymał podanie od Arkadiusza Piecha i ruszył w kierunku Jakuba Słowika. Doświadczony snajper przebiegł pół boiska, wygrał walkę z wracającym Mariuszem Malcem i znalazł się sam na sam z bramkarzem. Reprezentant Polski z zimną krwią wygrał pojedynek, wyprowadzając Śląsk na prowadzenie.

Portowcy odpowiedzieli w drugiej połowie. W 67. minucie spotkania w polu karnym wrocławian doszło do zamieszania. Żaden z gości nie był w stanie oddalić zagrożenia. W efekcie piłka znalazła się u Kamila Drygasa, który mocnym uderzeniem doprowadził do wyrównania.

Zdobyty gol podziałał niezwykle motywująco. Chwilę później Radosław Majewski z narożnika „szesnastki” uderzył w słupek. Futbolówka trafiła pod nogi Ikera Guarrotxeny. Snajper dopełnił formalności i było już 2:1. Przyjezdni zaczęli gonić wynik. Podopieczni Kosty Runjaicia bardzo dobrze jednak bronili dostępu do własnej bramki, dzięki czemu zgarnęli pełną pulę.

Pogoń tym samym wskoczyła na czwartą lokatę w ligowej tabeli i pozostanie na niej przynajmniej do piątku. Śląsk natomiast od 26 października nie jest w stanie wygrać meczu w Lotto Ekstraklasie. Ekipa z Wrocławia pozostała na czternastym miejscu, a nad piętnastym Górnikiem Zabrze ma tylko jedno oczko przewagi.