Premier League. Błędy sędziów zamieszały w Londynie i na Villa Park

W nieprawdopodobnych okolicznościach Chelsea Londyn uratowała punkt w starciu z Evertonem. W pozostałych sobotnich pojedynkach 22. kolejki Premier League pewną wygraną nad Crystal Palace odnotował Manchester City, a wyższość Tottenhamu uznać musiał Sunderland. AFC Bournemouth z Arturem Borucem w bramce rozbiło na własnym stadionie Norwich 3:0. Punkty w meczu z ostatnią w tabeli Aston Villą straciło Leicester City.

Ekipa The Cherries przyzwyczaiła swoich kibiców do równej formy i – wbrew temu, co można było przypuszczać – nie stała się „chłopcem do bicia”. Triumf Artura Boruca i jego kolegów uznać musiały takie marki, jak m.in. Manchester United czy Chelsea Londyn. Dziś Wiśnie udowodniły sportową jakość w starciu z Norwich City. Do siatki rywali trafiali kolejno Dan Gosling, Charlie Daniels i Benik Afobe.

premier-league-22-kolejka (4)W najciekawszym sobotnim pojedynku Chelsea Londyn przegrywała w końcówce z Evertonem 2:3 po to, aby w ostatnich sekundach uratować cenny punkt. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej odsłonie, gdy defensorzy mistrzów Anglii nie poradzili sobie z centrami Leightona Baines’a. Najpierw samobójczego gola „zdobył” John Terry, a po chwili precyzyjnym strzałem przy słupku popisał się Kevin Mirallas. W odpowiedzi dawkę swoich nieprzeciętnych umiejętności zaprezentował Cesc Fabregas. Hiszpan najpierw doskonałym podaniem obsłużył Diego Costę, zaś po chwili osobiście pokonał Tima Howarda.

premier-league-22-kolejka (3)Gdy w 90. minucie Ramiro Funes Mori wykończył dośrodkowanie z prawej strony boiska, wydawało się, że Chelsea pozwoli przeciwnikom wyjechać z Londynu z kompletem oczek. Nic takiego jednak nie miało miejsca – The Blues walczyli do końca, co zaowocowało w 8. minucie doliczonego czasu gry. W ogromnym zamieszaniu w szesnastce Evertonu najszybciej odnaleźli się Oscar i John Terry. Ten ostatni zdobył wyrównujące trafienie. Uczynił to, będąc na pozycji spalonej, czego nie zauważyli sędziowie. 3:3!

premier-league-22-kolejka (1)Swoje spotkania pewnie zwyciężyły Manchester City i Tottenham Hotspur. Ci pierwsi rozbili u siebie Crystal Palace 4:0. Na listę strzelców wpisali się kolejno Fabian Delph, Sergio Aguero (dwa razy) i David Silva. Koguty przegrywały z Sunderlandem 0:1, jednak bramki Christiana Eriksena (dwukrotnie), Moussy Dembele i Harry’ego Kane’a zagwarantowały gospodarzom wygraną 4:1.

premier-league-22-kolejka (2)Największą niespodzianką dnia był remis dotychczasowych wiceliderów Premier League na Villa Park. Prowadzenie ekipie Leicester City zagwarantował w 28. minucie Shinji Okazaki. Cennego gola dla Aston Villi wywalczył na kwadrans przed ostatnim gwizdkiem Rudy Gestede. Źle zachował się arbiter, który powinien był przerwać akcję. Zawodnik miejscowych pomógł sobie ręką, próbując opanować podanie Leandro Bacuna.

Nowym liderem Premier League zostało Leicester City (44 oczka), które ma punkt przewagi nad Manchesterem City i Arsenalem Londyn. Kanonierzy, jeśli jutro uporają się na wyjeździe ze Stoke City, powrócą na pierwszą pozycję. Pięć oczek do Lisów traci czwarty w rozgrywkach Tottenham. 9. lokatę z dorobkiem 31 punktów okupuje Liverpool, a 14. z bilansem 25 oczek – Chelsea Londyn. W strefie spadkowej znajdują się Swansea City, Sunderland i Aston Villa.