Piłka nożna. Przygotowania do eliminacji mistrzostw świata

Piłkarska reprezentacja Polski rozpoczyna przygotowania do kolejnych spotkań eliminacji mistrzostw świata. W najbliższą sobotę biało-czerwoni zmierzą się w Warszawie z Danią. Trzy dni później ich rywalem będzie Armenia.


Po udanych mistrzostwach Europy komplet punktów w premierowym pojedynku z Kazachstanem był niemalże obowiązkiem polskich piłkarzy. Skończyło się na remisie 2:2. Biało-czerwoni w niczym nie przypominali drużyny, która jeszcze kilka miesięcy temu toczyła wyrównane boje z Niemcami czy Portugalią. Remis traktujemy jako stratę punktów. Wyciągniemy jednak wnioski – podkreśla selekcjoner Adam Nawałka.

– Z pewnością będziemy mocniejsi po tym spotkaniu. Być może zabrzmi to dla niektórych dziwnie, natomiast tak to jest w piłce – powiedział szkoleniowiec reprezentacji Polski.

W październikowych spotkaniach eliminacyjnych biało-czerwoni zmierzą się z Danią i Armenią. Do drużyny narodowej po trudnym początku sezonu wracają m.in. Krzysztof Mączyński i Sławomir Peszko. Trzon reprezentacji wciąż tworzą zawodnicy występujący na co dzień w ligach zagranicznych. Dobrą formą w barwach Napoli błyszczą Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński, a do pierwszego zespołu Rennais powrócił Kamil Grosicki.

– Arek bardzo dobrze odnalazł się w nowym otoczeniu. Ważne jest to, że Arek jest naprawdę bardzo mocny mentalnie. To jest bardzo istotne. Przechodząc do nowego klubu, bardzo szybko zaadoptował się do nowych warunków – zaznaczył Adam Nawałka.

Strzelecką niemoc będzie chciał przełamać Robert Lewandowski. Kapitan biało-czerwonych nie trafił do siatki w czterech kolejnych pojedynkach w barwach Bayernu Monachium. Sobotni mecz z Danią może być kluczowy dla końcowego układu tabeli. Popularny Gang Olsena jest obok Rumunii wymieniany jako główny rywal Polaków w walce o awans.


TV Trwam News/Sport.RIRM

drukuj