Puchar Anglii. Cambridge United zgotowało piekło Czerwonym Diabłom!

IVligowe Cambridge United sensacyjnie zremisowało z Manchesterem United 0:0 w meczu 1/16 finału Pucharu Anglii. Kopciuszka nie postraszyły takie gwiazdy jak Angel Di Maria, Radamel Falcao, czy Michael Carrick.

Pojedynek z zespołem z Cambrige dla zespołu Louisa van Gaala miał być tylko formalnością. Spacerek, przy którym nie mieli złapać nawet najmniejszej zadyszki okazał się jednak przeszkodą nie do przejścia.

Cambridge United  vs Manchester UnitedNiespodziewanie w pierwszym kwadransie to gospodarze mieli więcej okazji do zdobycia bramki. Szczęścia próbowali Tom Elliot i Liam Hughes, ale mniej znanym zawodnikowm brakowało dzisiaj precyzji. Z defensorami z Manchesteru zabawiał się Ryan Donaldson, raz po raz zakładając gwiazdom światowego futbolu siatki. Z drugiej strony do sytuacji strzeleckich dochodzili Radamel Falcao i Adnan Januzaj. Piłkarzy United zatrzymywali jednak obrońcy i golkiper miejscowych. W 31. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minimalnie niecelnie przymierzył Jash Coulson. Na trybunach dało się wyczuć małe rozczarowanie niepowodzeniem spisanej na straty już przed meczem drużyny gospodarzy. Pierwsza połowa niespodziewanie przebiegała pod dyktando Dawida w pojedynku z Goliatem.

Cambridge United  vs Manchester UnitedLouis van Gaal natchnął swoją drużynę w przerwie i już kilkadziesiąt minut po wznowieniu gry po strzale Adnana Januzaja swój kunszt bramkarski zaprezentował Chris Dunn. W kolejnej fazie meczu ekipa z Manchesteru wyraźnie dominowała, ale nie potrafiła przekłuć swojej przewagi na gole. Na wysoką ocenę zapracował bramkarz miejscowych – Dunn, który zatrzymywał dwukrotnie Robina van Persiego i Angela Di Marię. W końcówce celnie uderzył jeszcze Januzaj, ale Dunn zachował koncentrację do samego końca i sensacyjny remis stał się faktem.

Niewątpliwie dzisiejszy wynik można postrzegac w kategoriach wielkiej niespodzianki. Manchester United, nawet grający w nieco bardziej rezerwowym składzie powinien bez problemu poradzić sobie z IV-ligowym kopciuszkiem. Tymczasem gigantów futbolu czeka jeszcze mecz powtórkowy.