Australian Open. A. Radwańska bez straty seta w 1/8 finału

Agnieszka Radwańska pokonała Varvarę Lepchenko 6:0, 7:5 i awansowała do 1/8 finału tenisowego Australian Open. Pojedynek trwał godzinę i 23 minuty. W kolejnej rundzie rywalką Polki będzie Amerykanka Venus Williams.

Mecz z Lepchenko miał być pierwszym poważnym sprawdzianem dla Isi. Ta starcie z rankingową „30”  rozpoczęła rewelacyjnie. W pierwszym secie nie oddała rywalce choćby gema. Na uznanie zasługuje szczególnie dobra gra przy siatce połączona ze skutecznym pierwszym podaniem. Radwańskiej pomogła dodatkowo słaba postawa Amerykanki, która w inauguracyjnej odsłonie zanotowała aż 14 niewymuszonych błędów.

To właśnie poprawa w tym ostatnim elemencie pomogła Lepchenko prowadzić wyrównaną walkę z krakowianką w drugiej partii. Po przełamaniu przeciwniczki w szóstym gemie i obronie własnego serwisu Isia prowadziła już 5:2. Później pozwoliła dogonić się Amerykance, jednak w ostatecznym rozrachunku mogła cieszyć się z wygranej. Polka od stanu 5:5 przegrała tylko dwie wymiany i w kluczowych momentach okazała się zdecydowanie lepsza od Lepchenko.

W kolejnej rundzie rywalką krakowianki będzie Venus Williams, która pokonała Włoszkę Camilę Giorgi 4:6, 7:6(3), 6:1.

***

Mniej szczęścia miał dzisiaj Jerzy Janowicz. Łodzianin uległ Feliciano Lopezowi 6:7(6), 4:6, 6:7(3) i odpadł z dalszej rywalizacji. Polsko – hiszpański pojedynek trwał 2 godz. 37 min.