WTA Indian Wells. Wielki mecz Radwańskiej, jest półfinał!

Zwycięstwo nad Czeszką Petrą Kvitovą 6:2, 7:6(3) pozwoliło Agnieszce Radwańskiej awansować do półfinału turnieju WTA Premier Mandatory w Indian Wells. W kolejnej rundzie rywalką krakowianki będzie liderka rankingu WTA – Serena Williams.


Z sześciu ostatnich pojedynków Radwańskiej z Kvitovą trzy zakończyły się triumfem Polki. Najcenniejszą wygraną nad Czeszką Isia odniosła w listopadzie ubiegłego roku, kiedy w kończących sezon mistrzostwach WTA pokonała przeciwniczkę 6:2, 4:6, 6:3.

BNP Paribas Open tennis tournamentTwarde warunki „9” rakieta światowego rankingu postawiła jedynie w drugiej odsłonie. Pierwszą, choć rozpoczęła od obrony własnego podania, ostatecznie przegrała 2:6. Premierowe przełamanie krakowianka odnotowała w trzecim gemie. Następnie obroniła cztery break pointy i objęła prowadzenie 3:1. Konsekwentna gra zaowocowała pewnym zwycięstwem. Błędy popełniała sama Kvitova, która najpierw poniosła klęskę przy swojej zagrywce na skutek dwóch podwójnych błędów serwisowych. Partia dobiegła końca, gdy rywalka wyrzuciła w aut krosowe uderzenie z forhendu.

Po powrocie na kort obie zawodniczki dostarczyły kibicom zdecydowanie więcej emocji. To Radwańska musiała gonić wynik. Czeszka najpierw przełamała krakowiankę (1:2). Po chwili oddała jej własne podanie, a w kolejnym gemie pozwoliła Polce na wygranie zaledwie jednej wymiany (2:4).

BNP Paribas Open tennis tournament

We właściwym momencie Isia rozpoczęła skuteczną pogoń za przeciwniczką. Ze stanu 2:5 zrobiło się 5:5. Ostatecznie o losach drugiego seta miał zdecydować tie-break. Podwójny błąd serwisowy i autowy slice sprawił, że ubiegłoroczna triumfatorka turnieju Masters objęła prowadzenie 4-0. Od tej pory kontrolowała sytuację na korcie, a spotkanie zakończyła udaną zagrywką, po której piłkę w siatkę wpakowała Kvitova.

Miejsce w najlepszej czwórce imprezy w Indian Wells Radwańska wywalczyła po raz trzeci w karierze. Teraz czeka ją najtrudniejsze zadanie z możliwych, bowiem w walce o finał podejmie liderkę rankingu WTA – Serenę Williams.

* * *

Indian Wells (USA), kort twardy, ćwierćfinał gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 3) – Petra Kvitova (Czechy, 8) 6:2, 7:6(3)

Sport.RIRM

drukuj