WTA Pekin. Radwańska pewnie melduje się w 1/8 finału

Agnieszka Radwańska bez większych problemów awansowała do 1/8 finału turnieju WTA na kortach twardych w Pekinie. Reprezentantka Polski w dwóch setach pokonała Rosjankę Jekaterinę Makarową 6:3, 6:4.


Jak na faworytkę przystało, tenisistka z Krakowa od początku spotkaniu przejęła inicjatywę na korcie, efektem czego było dwukrotne przełamanie rywalki i prowadzenie 4:0. Kiedy piątego gema „Isia” zakończyła asem serwisowym, wydawało się, że Makarowa już się nie podniesie. Nic takiego nie miało jednak miejsca. Dobry return oraz mała liczba błędów własnych pozwoliły Rosjance zmniejszyć straty do stanu 5:3. Na szczęście ostatnie słowo należało do Radwańskiej, która w dziewiątej odsłonie wykorzystała drugiego setbola.

China Open Tennis tournament in BeijingDruga partia miała bardziej wyrównany przebieg. Choć „Isia” już w pierwszym gemie odebrała podanie Makarowej, ta chwilę później odpowiedziała tym samym, korzystając na zagraniu Polki w siatkę (1:1). Kluczowa dla losów seta okazała się piąta odsłona. W niej krakowianka uzyskała przewagę przełamania, co dzięki pewnej grze przy własnym serwisie zapewniło jej wygraną w całym meczu. Spotkanie dobiegło końca, gdy Radwańska popisała się efektownym wolejem (6:4).

Następną rywalką naszej reprezentantki będzie lepsza z pary Karolina Woźniacka – Roberta Vinci. Jeśli „Isia” awansuje do ćwierćfinału turnieju w Pekinie, to na pewno wystąpi w listopadowych Mistrzostwach WTA.

***

WTA Pekin, kort twardy, II runda gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 3) – Jekaterina Makarowa (Rosja) 6:3, 6:4

Sport.RIRM

drukuj