WTA Indian Wells. Radwańska pod formą, kolejny krótki turniej z udziałem Polki

Agnieszka Radwańska nie zdołała awansować do czwartej rundy turnieju WTA w amerykańskim Indian Wells. Po półtoragodzinnej rywalizacji krakowianka uległa Chince Shuai Peng 4:6, 4:6.


Przed rokiem Radwańska zameldowała się w półfinale prestiżowej imprezy w Indian Wells. W obecnym sezonie Polka nie imponuje jednak formą. Poza finałem turnieju w Sydney (przegrana 4:6, 2:6 z Johanną Kontą) zaledwie raz zdołała awansować do ćwierćfinału. Przejście więcej niż dwóch rund okazało się dla krakowianki zbyt trudne również na amerykańskich kortach.

Początek starcia należał do szóstej „rakiety” świata. Po przegranym do piętnastu pierwszym gemie „Isia” obroniła własne podanie, a następnie przełamała rywalkę „na sucho” (2:1). Chinka zaczęła kontrolować grę od czwartego gema. Najpierw odrobiła straty znakomitym lobem (2:2), a następnie poszła za ciosem i wykorzystała break pointa bekhendowym krosem (2:4). Radwańska zdołała wypracować sobie jeszcze przełamanie powrotne znakomitym returnem (4:4), ale w dziesiątym gemie, po obronieniu dwóch piłek setowych, musiała uznać wyższość rywalki (4:6).

Drugą odsłonę zdecydowanie lepiej rozpoczęła Shuai Peng. Chinka, podobnie jak w pierwszym secie, wygrała pierwszego gema do piętnastu. Tym razem nie oddała jednak prowadzenia i wykorzystała już drugiego break pointa na 0:2. Polka odrobiła stratę przełamania (2:2), ale szybko straciła dystans, zdobywając w trzech kolejnych gemach zaledwie dwa punkty (2:5).

„Isia” do końca starała się dogonić przeciwniczkę. Peng była bliska zwycięstwa już w dziewiątym gemie (30-30), jednak krakowianka wybroniła się kończącym returnem (4:5). Rozpalona nadzieja zgasła już kilka chwil później, kiedy to skutecznym bekhendem rywalka Radwańskiej zakończyła rywalizację i spakowała ją do domu (4:6).

Shuai Peng (49. WTA) w czwartej rundzie zmierzy się z finalistką tegorocznego Australian Open – Venus Williams (13. WTA).

***

Indian Wells (USA), kort twardy, III runda gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska (Polska, 6) – Shuai Peng (Chiny, Q) 4:6, 4:6

Sport.RIRM

drukuj