Ekstraklasa. Kolejna wpadka Lecha, trzy punkty pozostały w Płocku

Kolejny zawód sprawili swoim kibicom piłkarze Lecha Poznań. Podopieczni Nenada Bjelicy, po niespodziewanym remisie przed tygodniem z Sandecją Nowy Sącz, dziś ulegli na wyjeździe Wiśle Płock 0:1 w meczu 2. kolejki Lotto Ekstraklasy. Komplet punktów Nafciarzom zapewnił Dominik Furman.

Oba zespoły niezbyt udanie rozpoczęły sezon. Wisła w poprzednim tygodniu przegrała przed własną publicznością z Lechią Gdańsk 0:2, zaś Lech zawiódł w starciu z Sandecją Nowy Sącz, bezbramkowo remisując na własnym terenie. Kolejorz szybko jednak się otrząsnął i już cztery dni później wyeliminował norweski FK Haugesund (2:0) w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy. Do dzisiejszego pojedynku przystępował bez jednego ze swoich liderów – Darko Jevticia, który nie tylko jest zawieszony za czerwoną kartkę, jaką obejrzał jeszcze w ubiegłej kampanii ligowej, ale również boryka się z kontuzją stawu skokowego. W ekipie gospodarzy natomiast urazy nie pozwoliły na występ Kamilowi Sylwestrzakowi oraz Maksymilianowi Rogalskiemu.

Początek spotkania mógł się podobać kibicom zgromadzonym na stadionie w  Płocku. Zarówno gospodarze, jak i goście raz po raz zagrażali bramce rywali, brakowało jedynie lepszego wykończenia akcji. Bliski szczęścia był w 15. minucie Arkadiusz Reca. Potężne uderzenie z dystansu skrzydłowego Nafciarzy końcami palców obronił jednak Jasmin Burić. Chwilę później precyzji zabrakło z kolei Przemysławowi Szymińskiemu, który chybił strzałem głową z kilku metrów.

Z biegiem czasu widowisko wyraźnie straciło na jakości. Mecz toczył się głównie w środkowej części pola, a sytuacji podbramkowych z obu stron było jak na lekarstwo. Tuż po przerwie z boiska za brutalny faul na Arkadiuszu Rece wyleciał Abdul Aziz Tetteh. Od tego momentu podopieczni Nenada Bjelicy musieli radzić sobie  w osłabieniu, co w 66. minucie wykorzystali Nafciarze.

Na własnej połowie piłkę otrzymał Dominik Furman, następnie przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów, minął Łukasza Trałkę i mocnym uderzeniem sprzed pola karnego zmusił Jasmina Buricia do kapitulacji. Zawodnicy Jerzego Brzęczka wyraźnie złapali wiatr w żagle, a w 72. minucie mogli prowadzić już różnicą dwóch goli, lecz po płaskim strzale Kamila Bilińskiego świetną interwencją popisał się golkiper Lecha.

Grający w „dziesiątkę” przyjezdni nie mieli pomysłu na to, jak sforsować dobrze zorganizowaną defensywę rywala. Trener Kolejorza próbował różnych rozwiązań taktycznych i zmian personalnych, ale pojawienie się na boisku Christiana Gytkjaera czy Macieja Gajosa nie odmieniło losów spotkania. Ostatecznie trzy oczka pozostały w Płocku.

Tym samym drużyna Nenada Bjelicy wciąż pozostaje bez zwycięstwa i gola w bieżącym sezonie Lotto Ekstraklasy. W tabeli zajmuje dopiero trzynastą pozycję. Wisła natomiast zainkasowała pierwszy komplet punktów, w efekcie czego może spokojnie przygotowywać się do kolejnego ligowe starcia, do którego dojdzie 30 lipca (godz. 15:30) na wyjeździe z Arką Gdynia. Lecha z kolei czeka konfrontacja przed własną publicznością z Piastem Gliwice (30 lipca, godz. 18:00).