Ekstraklasa. Cenne zwycięstwo Korony, Arka przespała pierwszą połowę

Korona Kielce zwyciężyła w Gdyni z Arką 2:1 w spotkaniu 21. kolejki Lotto Ekstraklasy. Złocisto-krwiści jeszcze w pierwszej połowie zdobyli dwa gole. Na listę strzelców wpisali się Felicio Brown Forbes oraz Adnan Kovacević. Arkę stać było jedynie na honorowe trafienie Rafała Siemaszko.

Pierwsze chwile spotkania były spokojne. Jednak z każdą mijającą minutą przewagę zdobywali goście. Szczególnie aktywny był Marcin Cebula. Ofensywny pomocnik Arki próbował przede wszystkim uderzeń z dalszej odległości. Te starania nie przyniosły spodziewanych efektów.

Popularne Scyzoryki nie poddawały się i po 30 minutach znalazły sposób na pokonanie Pavelsa Steinborsa. Matej Pucko zacentrował z rzutu rożnego, a Felicio Brown Forbes głową dał kielczanom prowadzenie. Chwilę później wyrównać mógł Luka Zarandia, lecz zatrzymał go Michał Miśkiewicz. W 35. minucie ponownie próbował gruziński pomocnik, lecz futbolówkę w ostatniej chwili wybił Michael Gardawski. Kolejną sytuację do wyrównania zmarnował Maciej Jankowski, popełniając błąd przy przyjęciu piłki.

Niewykorzystane sytuacje potrafią się mścić, podobnie było w Gdyni. W drugiej minucie doliczonego czasu gry futbolówkę ręką we własnym polu karnym zagrał Adam Deja, a arbiter wskazał na wapno. Pewnym egzekutorem okazał się Adnan Kovacević.

Drugą część spotkania zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Byli groźniejsi i częściej znajdowali się na połowie przeciwnika. To jednak za mało, bo podopieczni Zbigniewa Smółki wciąż nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie Michała Miśkiewicza. Gol kontaktowy padł dopiero kwadrans przed końcem spotkania. Wtedy Adam Deja dośrodkował z prawej flanki, a Rafał Siemaszko zmusił Miśkiewicza do kapitulacji. W końcówce Arka ze wszystkich sił próbowała wywalczyć chociaż punkt, lecz rywal skutecznie utrudniał to zadanie. W ostatecznym rozrachunku podopieczni Gino Lettieriego do Kielc wrócili z trzema cennymi punktami.

Korona awansowała na czwarte miejsce w tabeli. Arka jest jedenasta. W następnej kolejce podopieczni Gino Lettieriego będą gościć piłkarzy Lechii Gdańsk. Gdynianie w Sosnowcu zmierzą się z Zagłębiem.