Ekstraklasa. Legia coraz bliżej Piasta, Wojskowi triumfują w Lubinie

Piłkarze Legii Warszawa odnieśli 13. w tym sezonie zwycięstwo w rozgrywkach Ekstraklasy. Wojskowi pokonali na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:1, przez co wykorzystali piątkowe potknięcie Piasta Gliwice. W tabeli wicemistrzowie Polski tracą już tylko punkt do lidera.

Wielkich emocji dostarczyło wrześniowe starcie obu drużyn. W stolicy Miedziowi prowadzili do przerwy 2:0, jednak w drugiej odsłonie nie przetrwali naporu rywali. Kwadrans przed końcem cenny punkt zapewnił Legii Nemanja Nikolić.

Dziś napastnik reprezentacji Węgier nie był już tak skuteczny, a boisko opuścił w 75. minucie. W jego miejsce na murawie zameldował się jeszcze niedawno zawodnik poznańskiego Lecha – Kasper Hamalainen.

Adam Hlousek Arkadiusz WoŸniakGoście od początku byli bardzo aktywni w ofensywie. Jako pierwszy przed szansą na zdobycie gola stanął Aleksandar Prijović, lecz jego uderzenie zdołał zatrzymać Martin Polacek. Po chwili Szwajcar miał kolejną okazję. Tym razem się nie pomylił i po podaniu Michała Kucharczyka zmieścił piłkę między nogami golkipera gospodarzy.

Losy widowiska mogła odmienić 12. minuta gry, kiedy ręką we własnym polu karnym zagrał Igor Lewczuk. Sędzia nie zdecydował się jednak wskazać na wapno. Z czasem Zagłębie otrząsnęło się z szybko zadanego ciosu i coraz częściej gościło na połowie przeciwnika. W ofensywie szczególnie aktywny był Krzysztof Piątek. Po próbie Łukasza Janoszki zza pola karnego futbolówkę odbił Arkadiusz Malarz. Po pół godzinie gry dodatkowym zmartwieniem wicemistrzów kraju była kontuzja Stojana Vranjesa, za którego na boisku zameldował się Ariel Borysiuk.

Legia przetrwała okres dominacji Miedziowych i odpowiedziała w najlepszy możliwy sposób. W 38. minucie podawał Nikolić, a przed szansą na powiększenie prowadzenia stanął Kucharczyk. Okazji nie zmarnował – futbolówka po odbiciu się od nóg Polacka zatrzepotała w siatce.

Micha³ Pazdan Krzysztof Pi¹tekW drugiej odsłonie Zagłębie szybko złapało kontakt z przeciwnikiem. Michał Pazdan nie upilnował Krzysztofa Piątka, po którego strzale piłka wylądowała w bramce Arkadiusza Malarza. Gospodarze nie zwalniali tempa i regularnie pojawiali się w szesnastce Wojskowych. Kwadrans przed końcem atakowany przez Pazdana Arkadiusz Woźniak piętą nie trafił do siatki rywali.

Wicemistrzowie Polski obudzili się dopiero w samej końcówce, kiedy zagrania Kaspera Hamalainena nie zdołał wykorzystać Ondrej Duda. Po chwili swoich sił próbował jeszcze Tomasz Jodłowiec, lecz jego strzał zatrzymał Polacek.

Warszawiacy odnieśli swoje 13. zwycięstwo w bieżącym sezonie Ekstraklasy. W tabeli tracą już tylko punkt do liderującego Piasta Gliwice, a za tydzień przed własną publicznością podejmą Ruch Chorzów. Miedziowi plasują się na 8. pozycji z dorobkiem 28 oczek.