fot. twitter.com/OM_Officiel

Transfery. Arkadiusz Milik zamienił SSC Napoli na Olympique Marsylia

Transferowa saga z udziałem Arkadiusza Milika dobiegła końca. 56-krotny reprezentant Polski został nowym piłkarzem Olympique Marsylia.


Wychowanek Rozwoju Katowice w końcu zmienił barwy klubowe. 26-letni napastnik już latem zeszłego roku próbował wydostać się z Neapolu. Wydawało się w pewnym momencie, że trafi do któregoś z ligowych rywali „Azzurrich”. Najczęściej w kontekście polskiego zawodnika przewijały się nazwy takich zespołów jak AS Roma, Juventusie Turyn czy ACF Fiorentina.

Ostatecznie jednak – po kilkumiesięcznych perturbacjach – Arkadiusz Milik zasilił szeregi Olympique Marsylia. Wiemy, że nasz rodak najpierw przedłużył wygasającą w czerwcu 2021 roku umowę z Napoli, a następnie został wypożyczony do ekipy ze Stade Velodrome na 18 miesięcy. Francuzi po tym okresie będą zobowiązani do zapłaty. Włoski klub otrzyma 8 mln euro plus 4 mln w postaci bonusów. Ponadto trzecia obecnie drużyna Serie A zagwarantowała sobie 20 procent od przyszłego transferu.

Reprezentant Polski za sezon gry w Marsylii zarobi między 3 a 3,5 miliona euro. Jego umowa będzie obowiązywała do ostatniego dnia czerwca 2024 roku.

Podopieczni Andre Villasa-Boasa plasują się aktualnie na 6. pozycji w tabeli Ligue 1. W 19 dotąd rozegranych meczach uzbierali 32 „oczka”, notując 9 zwycięstw, 5 remisów i tyle samo porażek. Do miejsca gwarantującego udział w Lidze Mistrzów tracą 10 punktów.

Sport.RIRM

drukuj