MŚ 2021 piłkarzy ręcznych. Łatwo, lekko i przyjemnie – Polacy nie dali szans Urugwajowi

Reprezentacja Polski pewnie pokonała Urugwaj 30:16 w swoim pierwszym meczu drugiej fazy mistrzostw świata piłkarzy ręcznych. Wygrana sprawiła, że podopieczni Patryka Rombla pozostają w grze o awans do ćwierćfinału.

„Biało-Czerwoni” od początku przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Kiedy w 8. minucie skutecznie rzut karny egzekwował Arkadiusz Moryto, nasi szczypiorniści wyszli na prowadzenie 4:1. Ekipa z Ameryki Południowej niespodziewania dość szybko odrobiła straty i po trafieniu Rodrigo Botajera nagle zrobiło się 5:5.

Taki obrót sprawy tylko podrażnił Polaków, którzy między 13. a 22. minutą zdobyli pięć goli z rzędu (10:5). Pięciobramkową przewagę zespół Patryka Rombla utrzymał do końca pierwszej połowy spotkania. Wynik w tej fazie gry ustalił Jan Czuwara (14:9).

Po zmianie stron dominacja „Biało-Czerwonych” jeszcze bardziej się uwidoczniła. Głównie dzięki świetnej postawie Arkadiusza Moryto i Szymona Sićko w ofensywie, Polacy odskoczyli na bezpieczny dystans (20:13). Zrezygnowani Urugwajczycy – poza pojedynczymi akcjami w wykonaniu Maximo Cancio Casasa – nie byli już w stanie odwrócić losów rywalizacji (25:14).

W ostatnich minutach meczu bezradnych rywali dobili jeszcze Kacper Adamski oraz Patryk Walczak i zwycięstwo drużyny Patryka Rombla stało się faktem.

Polscy szczypiorniści ostatecznie pokonali „Urusów” 30:16, w efekcie czego wskoczyli na 3. miejsce w tabeli grupy I. W sobotę (23 stycznia, godz. 18:00 czasu warszawskiego) zmierzą się z Węgrami, którzy po wygranej z Brazylią (29:23) umocnili się na pozycji lidera. Do ćwierćfinału mistrzostw świata awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej z czterech grup.