Zwycięstwo Polek nad mistrzyniami Afryki!

W swoim kolejnym spotkaniu w grupie C, polskie piłkarki ręczne pewnie pokonały drużynę Angoli, 32:23. Jest to drugie zwycięstwo biało-czerwonych na Mistrzostwach Świata w Serbii. Podopieczne Kima Rasmussena praktycznie zapewniły sobie awans do 1/8 finału.

Polki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie od kilku udanych ataków, szczególnie ze skrzydła. Kinga Grzyb razem z Katarzyną Koniuszaniec stanowiły o sile polskiego zespołu w początkowej fazie meczu. Bardzo skuteczna była Grzyb, która wykorzystywała każdą okazję do zdobycia gola. Z minuty na minutę powiększała się przewaga polskich piłkarek, dlatego trener Angoli dwukrotnie prosił o przerwę dla swojego zespołu. Nie przyniosło to jednak większego rezultatu i do przerwy Polki prowadziły 18:13. Najskuteczniejszą zawodniczką w pierwszej połowie była Kinga Grzyb, zdobyła aż 6 bramek.

Druga połowa nie przyniosła większych zmian jakościowych w grze obu zespołów. Biało-czerwone od początku kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. W ciągu kilku minut Polki odskoczyły na osiem punktów przewagi, której nie oddały już do końca. W drugiej połowie szczególnie widoczna była Koniuszaniec, która w całym meczu zdobyła 7 bramek i zasłużyła na miano najlepszej zawodniczki meczu. Zwycięstwo nad mistrzyniami Afryki ani przez moment nie było zagrożone.

Polska – Angola 32:23 (18:13)

Kolejny mecz Polska reprezentacja zagra w czwartek, a przeciwnikiem będzie Argentyna. Początek spotkania o godz. 18:00.