LM. Wyraźna porażka Wisły, coraz trudniejsza sytuacja płocczan

Nie tak wyprawę do Danii na mecz 4. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych wyobrażali sobie zawodnicy Orlenu Wisły Płock. Wicemistrzowie Polski ulegli Bjerringbro-Silkeborg 24:33. Porażka martwi tym bardziej, że dzisiejszy rywal Nafciarzy jest jednym ze słabszych w grupie A.

Szczypiorniści z Płocka zaprezentowali się z bardzo dobrej strony w starciach z potentatami grupy A. Z tego powodu zarówno kibice, jak i sami zawodnicy bardzo liczyli na wygraną w Silkeborgu, która zdecydowanie zwiększyłaby szansę Nafciarzy na awans do 1/8 finału rozgrywek. Martwić mogła jedynie statystyka, która wskazywała, że na 14 meczów z duńskimi drużynami płocczanie wygrali tylko raz.

Bjerringbro-Silkeborg vs Orlen Wisla PlockPrzez pierwsze 10 minut obydwa zespoły grały bardzo chaotycznie i nerwowo. W efekcie na tablicy wyników widniał remis 3:3. Z biegiem czasu goście zaczęli popełniać błędy, przede wszystkim faulując w ataku. Bjerringbro miało okazję wyprowadzić kilka szybkich kontr. W dodatku kolejni gracze z Płocka zaczęli dostawać wykluczenia. W 20. minucie spotkania Duńczycy prowadzili już 12:8. Wisła grała zbyt biernie w defensywie, pozwalając rywalom oddawać wiele rzutów. Gospodarze na przerwę schodzili wygrywając 18:14.

Na początku drugiej połowy wicemistrzowie Polski mieli ogromne problemy z zakończeniem akcji ofensywnej. Popełniali juniorskie błędy. Co ciekawe, w okresie od 38. do 43. minuty żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć gola. W tym momencie Duńczycy prowadzili 21:17. Niestety, w dalszym ciągu goście mylili się na potęgę przy oddawaniu rzutów, a zespół z Silkeborga karcił rywali kolejnymi kontrami.

Bjerringbro-Silkeborg vs Orlen Wisla PlockW 49. minucie gospodarze wygrywali już 25:18 i powoli mogli zacząć myśleć o zwycięstwie nad słabo dysponowanymi Nafciarzami. W bramce Wisły ratować kolegów próbował Rodrigo Corrales, ale sam nie był w stanie powstrzymać przeciwników. Wicemistrzowie Polski bronili w kole, za co drużyna z Danii otrzymywała kolejne rzuty karne, które zamieniała na gole. Ostatecznie Bjerringbro zwiększyło jeszcze swoją przewagę i zwyciężyło bardzo wyraźnie – 33:24.

Porażka w Silkeborgu oznacza, że Wisła w dalszym ciągu ma na koncie jeden punkt. Nafciarze zajmują siódme miejsce w tabeli grupy A i tracą już dwa oczka do plasującego się jedną pozycję wyżej Flensburga. Bjerringbro zgromadziło cztery punkty i sklasyfikowane jest na czwartej lokacie w stawce.