Ekstraklasa. Spotkanie byłych tytanów na remis, Brożek ratuje Białą Gwiazdę

Lech Poznań zremisował przy Bułgarskiej z Wisłą Kraków 1:1 w spotkaniu 12. kolejki Lotto Ekstraklasy. Obie bramki padły po przerwie. Za sprawą Darko Jevticia prowadzenie objął Kolejorz. Chwilę przed końcem cenny punkt gościom zagwarantował Paweł Brożek.

Dwadzieścia lat temu pojedynek Lecha Poznań i Wisły Kraków byłby hitem Ekstraklasy, a nawet spotkaniem o mistrzostwo Polski. Przy Bułgarskiej mierzyli się dziś jednak ligowi przeciętniacy, którzy nie są już wiodącą siłą na krajowym podwórku.

Marcin Robak i Denis PopovicGospodarze mogli bardzo szybko objąć prowadzenie, albowiem Darko Jevtić znakomicie zagrał do Dariusza Formelli, który w sytuacji sam na sam z Łukaszem Załuską spanikował i uderzył wprost w golkipera gości. Chwilę później swoją szansę miał Jevtić, jednak trafił w poprzeczkę bramki Białej Gwiazdy. Po dwudziestu minutach do głosu powoli zaczęli dochodzić przyjezdni, lecz i oni nie potrafili wpakować piłki do siatki przeciwnika. Do szatni obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron Wisła osiągnęła lekką przewagę i starała się udokumentować to golem. W jej grze brakowało jednak odrobiny nieprzewidywalności. Z kolei Lech cierpliwie czekał na swoją okazję. Taka nadeszła w 69. minucie. Darko Jevtić wykorzystał niefrasobliwość defensywy gości i technicznym uderzeniem wpisał się na listę strzelców.

Pawe³ Bro¿ek i Patryk Ma³eckiW 82. minucie Biała Gwiazda miała znakomitą okazję, by doprowadzić do wyrównania, jednak Tamas Kadar w ostatniej chwili zablokował Bobana Jovicia. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem arbitra cenny punkt dla ekipy Dariusza Wdowczyka wywalczył Paweł Brożek. Wiślak wykorzystał centrę Macieja Sadloka i zmusił Matusa Putnocky’ego do kapitulacji.

Po remisie w Poznaniu Wisła Kraków nadal zajmuje ostatnią pozycję w lidze, ale do dwunastej Legii Warszawa traci raptem dwa punkty. Kolejorz awansował natomiast na siódmą lokatę.